Литовският шампион Жалгирис (Вилнюс) се изправя срещу българския Лудогорец за втори път в рамките на четири години. И докато през сезон 2017/2018 двата отбора се срещнаха във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, сега ще спорят в плейофа на Лига Европа. Утехата е, че и загубилият двубоите ще влезе в групите на Лигата на Конференциите.

Жалгирис има шест поредни победи в първенството и след успеха в началото на юли над прекия си конкурент Хенгелман, вече е на върха по голова разлика. В последния мач от първенството пък помете с 5:1 като гост Ритери.

"Разбира се, че в Лига Европа ни очаква много сериозен противник. Затова се казва, че ще отидем с добра нагласа. След добър резултат, добра победа и след като показахме уверена игра, мисля направихме добра крачка напред", заяви доволният казахстански треньор на Жалгирис Владимир Чебурин.

Литовците най-напред гостуват в Разград в четвъртък (18-и август) от 20.45 часа.

В герой в последния мач се превърна защитникът Жоел Бопесу, който е с корени от ДР Конго, но с френски паспорт. Той допринесе и за петте гола при успеха, макар нито един реално да не беше записан на неговото име. 1:1 стана след негов изстрел и автогол, а в 39-ата минута спечели дузпа, от която зелено-белите" обърнаха хода на мача. През второто полувреме направи две асистенции, едната от корнер.

Старши треньорът Чебурин обаче отказва да го възвеличава. Бопесу започна мача като десен бек, а след средата на първото полувреме се премести на левия фланг и също се представи на повече от добро ниво.

"Може да се открои нещо допълнително, но на терена има 11 футболисти. Да, той свърши добра работа. Като всички други играчи. Не че имаше късмет, но той направи две асистенции и спечели дузпа. Винаги е хубаво да имаш такъв играч в отбора, който се отличава с оптимални решения. Ще повторя обаче - всички играха доста уверено, категоричен е треньорът.

"Аз съм с ляв крак, така че за мене определено е по-добре да пробивам и да центрирам от лявата страна. Но и от дясно не съм имал проблеми, особено във фаза защита. По принцип нямам претенции къде ще ме сложи треньорът. Радвам се, когато играя и се старая да давам най-доброто от себе си, обяснява 27-годишният краен бранител. Той кара втората си година в отбора, а преди това е играл два сезона в украинския ФК Лвов и един в латвийския ФК Рига. Иначе е юноша на Арл-Авиньон, но във Франция е играл предимно в четвърта лига.