Тотнъм победи Брага като гост с инфарктен гол в даденото от съдията продължение с 3:2 в първи осминафинал за Купата на УЕФА.

Двубоят започна с надмощие на домакините, но постепенно гостите овладяха центъра на терена. Димитър Бербатов пропусна да запише името си сред голмайсторите поне на три пъти през това първо полувреме. Още в 5-ата минута Бербатов стреля опасно, но топката профуча край вратата. По-късно тоново българският нападател пропусна от изгодни ситуации. Първата част завърши без попадение във една от двете врати.

През второто полувреме Роби Кийн изведе Тотнъм напред в 57-ата минута след като овладя топката на гърди и с техничен удар вкара попадение във вратата на домакините.
Гостите стигнаха до втори гол в 71-ата минута на двубоя. След опасен удар на Ленън и не особено успешна намеса на Сантош Малбранк, удвои резултата.

Роби Кийн
Двубоят изглежда вървеше към закономерна победа на Тотнъм, но не така мислеха домакините и съдията Баскаков. Руснакът отсъди дузпа в полза на Брага само четири минути след втория гол за Тотнъм. Жорже застана зад коженото кълбо и стреля, вратарят отби, но след добавка защитникът намали резултата.

В 80-ата минута Зе Карлош възстанови равенството. Неспасяем удар с главаслед фаул препарира вратаря Робинсън.

Срещата вървеше към закономерно равенство, но Роби Кийн реализира победното попадение във вратата на Брага в даденото от съдията продължение с прецизен удар, минал под плонжа на вратаря на домакините Сантош.

„Имахме много възможности за гол през първата част, но ударите на Димитър Бербатов, Тайнио и Кийн бяха спрени - заяви след двубоя мениджърът на „шпорите" Мартин Йол. - През второто полувреме бяхме по-добри, но дузпата срещу нас ни смути, а изравнителният гол за 2:2 стана от фаул, какъвто нямаше и това ни разочарова. Това беше добър резултат за гостуване в Европа, но който е гледал мача ще се съгласи, че Тотнъм заслужаваше победата. Ако срещата беше завършила 2:2 щеше да е несправедливо.

Всеки наш пробив носеше заплаха и слава богу, Роби донесе успеха. Не съм се притеснявал нито за момент за крайния изход от двубоя, защото съм сигурен, че в Лондон ще вкараме 3 или 4 гола. Брага е много техничен отбор, но ние спечелихме битката в средата на терена, бяхме по-агресивни и като цяло бяхме по-добри".

Резултати от другите осминафинални срещи:

Макаби Хайфа - Еспаньол - 0:0

Нюкасъл - АЗ Алкмаар - 4:2
голмайстори: 1:0 Гретар Стейнсон 7-автогол; 2:0 Киърън Дайър 22, 3:0 Обафеми Мартинс 23; 3:1 Шота Арвеладзе 31; 4:1 Обафеми Мартинс 37; 4:2 Дани Куверманс 73

Селта - Вердер - 0:1
голмайстор: 0:1 Уго Алмейда 86

Пари Сен Жермен - Бенфика - 2:1
голмайстори: 0:1 Шимао Саброза 10; 1:1 Педро Паулета 36, 2:1 Пиер-Ален Фро 38

Севиля - Шахтьор - 2:2
голмайстори: Хосе Марти 8-дузпа; 1:1 Томаш Хюбшман 20, 1:2 Франселиньо да Силва Матусалем 60-дузпа; 2:2 Енцо Мареска 88-дузпа

Рейнджърс - Осасуна - 1:1
голмайстори: 0:1 Раул Гарсиа Ескудеро 17; 1:1 Брахим Хемдани 90+2

Ланс - Леверкузен - 2:1