Отборът на Тотнъм се провали тотално и на практика отпадна от турнира Лига Европа. Английският гранд падна изключително болезнено с 1:2 у дома от гръцкия ПАОК и кръг преди края заема третото място, като изостава с цели три точки от Рубин и ПАОК.

В другия мач от групата Рубин смаза тима на Шамроук Роувърс с 4:1. Така, за да се класират "шпорите" напред, те трябва да смачкат с много сериозна голова разлика тима на Шамроук в последния си мач, докато Рубин ще трябва да падне също тежко от ПАОК, неща, които са в сферата на фанастиката.

Иначе днес тимът на Тотнъм няма никакво извинение и наистина загуби доста позорно. Още в 6-ата минута гостите поведоха. Димитриос Салпингидис откри резултата. Играчите на Тотнъм още не се бяха окопитили, когато получиха и втори гол. Подаването отново дойде от Георгиадис, а Стефанос Атанасиадис простреля Аурелио Гомеш - 0:2.

До края на полувремето Тотнъм успя да се върне в мача. Защитникът на ПАОК Константинос Стафилидис игра с ръка на голлинията и закономерно последва дузпа с червен картон. ЛУка Модрич бе точен от "бялата" точка и намали.

През цялото второ полувреме Тотнъм не спря да атакува, като домакините бяха и с човек повече, но така и не успяха да стигнат до равенството и сега само чудо може да ги спаси от отпадане.