Българинът Александър Тонев започна като титуляр в състава на шотландския шампион Селтик в мача с Динамо Зареб от група D на Лига Европа. „Детелините“ спечелиха с 1:0, но в голяма степен късметът беше на тяхна страна. Динамо направи изключително силен мач. Футболистите на Зоран Мамич създадоха достатъчно положения, за да спечелят – и то с разлика – ала срещу себе си имаха един страхотен Крейг Гордън.

Сашо Тонев остана на терена до 87-ата минута на срещата, като показа стабилна игра в офанзивен план, без обаче да полага същите усилия, когато отборът му губеше притежанието на топката. В 35-ата минута той се отчете с плътен шут отдалеч, който обаче не затрудни вратаря Едуардо Карвальо.

Селтик всъщност се възползва от силното си начало и успя да открие само след 6 минути игра. Антъни Стоукс пусна чудесен пас в уличка между слисаните централни бранители на хърватите, а Крис Комънс пробяга покрай тях и с левия крак прати топката в далечния долен ъгъл за 1:0.

Динамо можеше скоро да се върне в срещата, ала в 19-ата минута Уилсън Едуардо пропусна с глава да стреля по-точно към вратата на Гордън.

Вратарят на домакините изтръпна в 28-ата минута, когато отново Едуардо се прояви. Португалецът нанесе зверски шут по топката от границата на наказателното поле, а кълбото отскочи от напречната греда.

Рехавата игра в отбрана на шотландците продължи и след почивката. В 55-ата минута Судани получи отляво при бърза контраатака, а трима играчи на домакините се втурнаха към него. Футболистът на Динамо това и чакаше и с успореден пас намери Уилсън Едуардо сам срещу вратаря. Португалецът реши да заложи на силата и така изстрелът му отиде право в тялото на Гордън.

есетина минути преди края Судани можеше да се разпише след центриране от ъглов удар, дошло вдясно от вратата на Гордън. Крилото обаче не намери чисто топката и с глава я прати покрай десния стълб.

В крайна сметка Селтик успя да се запази от по-сериозни сътресения в заключителните минути и прибави три точки към актива си. С 4 точки те заемат второто място в групата, като отстъпват на лидера Ред Бул Залцбург единствено по голова разлика.

Австрийците запазиха лидерската си позиция след обрат над Астра Гюргево с 2:1. Румънците откриха резултата чрез японеца Такиюки Сето в 15-ата минута, ала Кевин Кампл в 36-ата и Жонатан Сориано в 42-ата донесоха успеха за гостите.