Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 5433

Левски удържа 0:0 срещу Сутиеска и продължава в Европа

"Сините" изстрадаха 0:0 срещу Сутиеска и вече мислят за Хайдук (Сплит)

Последна смяна за домакините.

89′

Тактическа рокада и в лагера на Левски. В игра се появява Алекс Боримиров, напуска Франсис Нар.

88′

НОВ ПРОПУСК!! Сутиеска най-сетне стигна до опасност след свой корнер. Ударът с глава на Божович обаче премина на сантиметри от вратата на Митрев.

83′

ЯБЛОНСКИ!!! Левски можеше да намали сериозно напрежението в 83-ата минута, отбелязвайки много важен гол. Давид Яблонски се възползва от центриране при корнер на своя добър приятел Роман Прохазка, но няколко сантиметра го разделиха от така мечтаната цел.

82′

Мики Орачев ще замени уморения Бабатунде Адениджи и ще заиграе като ляв халф.

80′

Жълт картон за Милош Бакрач, който изблъска без топка Бабатунде Адениджи.

79′

ДОМАКИНИТЕ ИСКАТ ДУЗПА!! Футболистите на Сутиеска поискаха дузпа в 79-ата минута, след като удар срещна ръката на Яблонски. Съдията от Кипър обаче прецени, че бранителят не е нарушил правилата в тази доста деликатна ситуация.

76′

Жуниор Мапуку отстъпва мястото си на Серджиу Буш.

73′

Грешникът Зарубица моментално отстъпва мястото си на Владан Бубаня.

71′

СПАСЯВАНЕ НА МИТРЕВ! С всяка изминала минута, атаките на Сутиеска ставаха все по-опасни. Поредната такава дойде в 71-ата минута, когато имащи числено предимство, черногорците освободиха Деян Зарубица сам в наказателното поле на Левски. Тук с ключова намеса обаче блесна капитанът Божидар Митрев, който за втори път спаси своите от сигурен гол.

64′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК НА СУТИЕСКА! Куп невярващи погледи се появиха на градския стадион в Никшич след една атака в 64-ата минута. Милош Цветкович проспа поредно центриране към Денкович. Вторият елегантно изпревари бившия играч на Цървена Звезда и остана сам срещу Митрев. Божката се хвърли панически в неговите крака и изби. За негов ужас топката попадна в краката на Зарубица, който от няколко метра сътвори по-трудното. Ударът му срещна крака на появилия се като "ангел-хранител" в тази ситуация Давид Яблонски и след като се разходи коварно по голлинията на Левски, се отдалечи на безопасно разстояние от "синята" врата.

60′

Първа смяна в мача. В игра за домакините се появява голямата им звезда Боян Божович. Напуска Ковачевич.

55′

ПАНАЙОТОВ! Рейдовете на Бабатунде Адениджи определено се получаваха в днешната среща. При поредния от тях нигериецът навлезе почти до наказателното поле на Сутиеска, но в крайна сметка предпочете подаването. Получи се меле, при което топката достигна до Васил Панайотов, който от няколко метра разочароващо я прати в ръцете на пресеклия го Владо Гилиен!

54′

Жълт картон за Стефан Лончар, който фаулира Жуниор Мапуку.

51′

Жуниор Мапуку опита късмета си от пряк свободен удар. Африканецът обаче остана далеч от най-добрите си изпълнения и прати топката право в стената.

46′

Сутиеска стартира втората част така, както завърши първата. Тимът от Никшич осъществи нова атака през зоната Цветкович, която завърши с поредното центриране. Зарубица съумя да играе с глава, но ударът му за пореден път не намери очертанията на левскарската врата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

МАРКОВИЧ!! Опасности обаче имаше и пред вратата на Левски. За кой ли път, грешка в отбрана направи Милош Цветкович, който подари топката на Божо Маркович. Снажният таран опита каскада от финтове, гарнирани с шут, който за радост попадна в тялото на притичалия Яблонски!

40′

ГОРАНОВ! След като страстите бяха потушени, Левски достигна до своя най-добър шанс за откриване на резултата. Малко изненадващо, изпълнение от пряк свободен удар отправи Иван Горанов, който обаче завъртя топката по такъв начин, че тя бе избита със сетни сили от капитана Гилиен.

39′

МАПУКУ ЕДВА НЕ СЕ СБИ С ВРАТАРЯ НА СУТИЕСКА! Подобно на трибуните, нервите взеха връх и на футболния терен. Секунди преди да бъде изпълнен един пряк свободен удар, темпераментният Жуниор Мапуку бе на косъм от това да се сбие с вратаря на Сутиеска - Владо Гилиен. Секунди, след като разярените мъжкари бяха разтървани - главният съдия им показа жълти картони.

39′

Официално предупреждение и за Владо Гилиен!

33′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши реваншът между Сутиеска и Левски?

Виж резултати

Победа за Левски, която очаквано ще класира тима за следващата фаза в Лига Европа. 36.3%

Стратегическо реми в Никшич, което също ще изпрати Левски във втория предварителен кръг на ЛЕ. 23.9%

Минимална загуба за"сините", голямо треперене, но все пак "визи" за следващата фаза на надпреварата. 10.8%

ГОЛЯМ СРАМ! Левски ще пропилее аванса си от първата среща и позорно ще отпадне от европейските клубни турнири, за пореден път! 29.0%

31′

От своя страна Сутиеска опита да сюрпризира българския гранд с удар от далечна дистанция на Стеван Ковачевич, който попадна точно в обсега на сигурния Божидар Митрев.

29′

МАПУКУ ИСКА ДУЗПА! Жуниор Мапуку влезе в конфликт с кипърския съдия Масиас, когато на светлинното табло вече показваше 30 минути футбол в Черна гора. Черната сила падна в наказателното поле на съперника след физическо единоборство с вратаря Гилиен, но то така и не се оказа достатъчен довод за рефера, за да отсъди дузпа.

27′

Непримирим Франсис Нар! Левски редуваше атаките си и по двата фланга. Поредната такава бе в зоната на Франсис Нар, който от наглед безнадеждна ситуация се пребори за топката и опита светкавично подаване към непокрития на далечната греда Мапуку. За жалост на ганаеца, отбраната на черногорския съперник дебнеше за подобен ход и изчисти надалеч.

18′

ЕКСЦЕСИИ ПО ТРИБУНИТЕ!! Не бяха изминали и 20 минути, когато "битката" се пренесе и по трибуните. Фенове на Левски, настанили се в сектор "А" на вражеския стадион явно подразниха феновете на Сутиеска, които моментално потърсиха ръкопашната схватка. Бързата намеса на полицията предотврати подобни сцени, но на арената в Никшич закънтя неприятното за нашите уши "Българи, татари!".

17′

ПАНАЙОТОВ!! След началните минути на притеснение, Левски постепенно успокои действията си и създаде първата си по-сериозна атаката в 17-ата минута. Бабатунде Адениджи тръгна мощно по крилото, стигайки почти до вратарското поле на Гилен. Последва остро подаване към непокрит играч в "жълто". Топката обаче бе избита от бранител на Сутиеска и тя попадна в краката на непокрития Васил Панайотов. Халфът с №71 обаче прати коженото кълбо малко над горната греда.

5′

ОПАСНО!! Сутиеска показа зъби малко след това, когато Денквоич проби през зоната на Цветкович и пусна хитър пас за свой съотборник. Опасността пред Божидар Митрев можеше да бъде огромна, ако в заветния миг, крака си не бе сложи Димитър Пиргов.

4′

СПОКОЙНО НАЧАЛО! Въпреки първоначалните очаквания, отборът на Сутиеска не се хвърли в стихиен натиск от първата минута. Хората на Никола Ракоевич владееха повече топката, но така и не съумяваха да сътворят нещо по-съществено пред вратата на Божидар Митрев.

3′

Левски играе с резервния си жълт екип на стадиона в Никшич. Столичани се радват на сериозна подкрепа от страна на своите фенове.

2′

ВУТОВ СЕ КОНТУЗИЛ В ХОТЕЛА! По информация на колегите от "Диема", Антонио Вутов е пострадал при инцидент в хотела на "сините" часове преди началото на мача. Поради този факт на негово място днес се появява Георги Ангелов, който ще заздрави халфовата линия на столичани заедно с Прохазка и Васил Панайотов.

1′

30. Марко Вучич 93. Атанас Кабов

Отборите на Сутиеска и Левски се изправят един срещу друг в мач-реванш от първия квалификационен кръг в турнира Лига Европа. Българският представител спечели срещата в София с 3:1, което е отлична предпоставка за преминаването на етап от европейската надпревара за първи път от далечната 2010-а година.

Настроението в лагера на "сините" е приповдигнато, а очакванията на всички обичащи Левски са, че отборът ще спечели и ответната битка на скромния стадион в Никшич. Не така мислят домакините, които въпреки, че признаха далеч по-скромната си класа, все още вярват в чудото срещу вековниците. И имат пълното право в това, след като Божо Маркович отбеляза така важното за тях попадение в София преди 7 дни.

Николай Митов предупреди: Никакво подценяване!

Митов предупреди: Никакво подценяване!

"Важно е да не допуснем гол"

Добрата новина за Сутиеска е свързана със завръщането на титулярния им вратар Владан Гилиен, който ще замени Суад Личина, отговорен и за трите попадения в своята мрежа в София. Старшията Никола Ракоевич до последно ще преценява за звездите Игор Иванич и Боян Божович, които пропуснаха визитата на "Герена" заради контузии.

Сутиеска играе срещите си на "Стадион край Бистрице", който по данни е с капацитет 5000 души. Построен е през далечната 1946 година, а основно реновиран през 2007-а. Най-много фенове за европейски мач е побирал през 2013 година, когато черногорците падат тежко с 0:5 от Шериф.

Никола Ракойевич: Очаква ни трудна, но не и невъзможна задача

"Ще бъде много напрегнат двубой"

Всеобщото мнение в Левски е, че "сините" ще имат още едни много тежки 90 минути в Черна гора. Наставникът Николай Митов призова за максимална концентрация и нулево подценяване. Отново под светлините на прожекторите ще попадне Жуниор Мапуку, който за броени дни се превърна в най-популярния футболист на столичани. Промени няма да има по защитата, където сигурни за местата си са Горанов, Цветкович, Яблонски и Пиргов, а зад тях ще бъде вратарят Божидар Митрев.

До последно Митов ще мисли за Франсис Нар, който може да падне в жертва на малко по-предпазливите планове на тима си и да отстъпи своето място на дефанзивния халф - Георги Ангелов. По този начин на крилото ще отиде Антонио Вутов, който с екипа на Ботев доказа, че може да се представя добре на тази позиция.

анкета

Въпреки неразбирателствата между ръководство и фенове, Левски все пак ще бъде подкрепен от близо 300 свои привърженици, които вече стреснаха сериозно органите на реда в Черна гора.

Главен съдия на срещата е Димитриос Масиас от Кипър, с помощници Хараламбос Георгиу и Мариос Калогиру. Четвърти арбитър е Христос Николаидес.

Димитър Пиргов: Левски ще вкара на Сутиеска и в Черна гора, класираме се