Стандарт (Лиеж) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в мач група "F" на Лига Европа. Ванхойсден откри резултата в 56-ата минута, но девет по-късно Филип Костич изравни. В 94-ата минута Хинтерегер не успя да вкара за гостите, а в ответната атака Максим Лестиен донесе победата на белгийския тим.

Така Стандарт се изравни с "орлите" на второто място с по 6 точки. Лидер е Арсенал.

В 10-ата минута удар на Андре Силва не затрудни вратаря на домакините. Пасиенсиа не се възползва от добра възможност в 22-ата минута.

В 34-ата минута германците бяха много близо до откриване на резултата. Отлична бърза атака на гостите бе завършена с удар с глава на Силва, но топката се удари в гредата. Малко преди почивката Стандард можеше да открие резултата, но след удара на Коп топкота мина встрани от вратата.

През второто полувреме защитникът на домакините Ванхойсден на два пъти можеше да вкара гол, но Рьонов спаси.

В 56-ата минута все пка Ванхойсден се разписа с глава след центриране от корнер.

Малко след това Емонд пропусна да удвои. Германците получиха отлична възможност за изравняване, след като Лаифис събори Камада на границата на наказателното поле. От отсъдения фаул Костич стреля ниско и изненада вратаря и изравни резултата.

В 94-ата минута Лестиен получи отличен пас от Мпоку и останал сам срещу вратаря вкара за крайното 2:1.

Арсенал опази точката срещу Витория (Гимараеш), красив гол вдигна на крака феновете в Португалия

Мачът бе изместен за 17:50 часа поради няколко причини