Арсенал пропусна възможността да спечели по доста труден начин гостуването си на Витория (Гимараеш) в среща от четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Мачът завърши при резултат 1:1, въпреки че английският отбор водеше в резултата до 88-ата минута.

Двубоят бе изместен за 17:50 часа поради няколко причини, основната от които бе натовареният трафик в Гимараеш по това време на деня. Домакините разясниха, че този аргумент може да изглежда странен на организаторите, но със сигурност е определящ за нормалното протичане на сблъсъка.

Проблеми около провеждането на мача нямаше, а късен гол на Шкодран Мустафи бе на път да гарантира трите точки на британците.

Десет минути преди края на мача Пепе центрира по брилянтен начин от свободен удар, Мустафи, който до този момент не бе сред убедителните футболисти на терена, скочи необезпокояван и прати кълбото в мрежата с глава.

Снимка 451488

Източник: Twitter

В края на двубоя обаче Дуарте се разписа с красива странична ножица, която матира бранителите на съперника.

Обратът можеше да стане пълен, ако Мустафи бе пратил топката и в собствената си врата в продължението на срещата. Кълбото все пак срещна рамката на вратата и спаси състезателя на лондончани от това да си отбележи автогол.

Срещата трябваше да се проведе в четвъртък, заедно с всички останали от Лига Европа, но местната полиция и УЕФА, със съдействието на футболния съюз на Португалия, взеха важното решение да се състои с ден по-рано. Началният час също така бе съобразен с първия сигнал в ранните двубои от Шампионската лига.

Когато Моуриньо съсипа Арсенал на пресконференции

В момента Специалния е спряган за мениджър на "топчиите"

В Арсенал катаклизмите са доста, а напрежението е голямо. Капитанската лента бе свалена от ръката на Гранит Джака заради скандал с феновете, а мястото на мениджъра Унай Емери е под въпрос след почти всеки двубой от началото на сезона.

Всичко това правеше успеха за тима от Лондон задължителен тази вечер.

Снимка 451485

Той не бе постигнат, като през второто полувреме Арсенал бе по-добрият тим на терена, но нещата съвсем не стояха по този начин преди почивката.

Още преди да изтече и половин час игра, домакините на два пъти можеха да стигнат първи до гола.

Пепе пропусна да се разпише, стреляйки в дясната греда на вратата, пазена от Мартинес. Самият страж пък се отличи още на два пъти преди паузата, като извади наглед невъзможни за спасяване положения на Тапсоба и Еванджелиста.

Снимка 451486

През втората част лондончани показаха защо са лидери в групата и наложиха превъзходството си, стигайки до откриващия гол чрез Мустафи.

Попадението на Дуарте обаче донесе точката за домакините и запази тяхното достойнство неопетнено.

Ето и как изглеждаха стартовите състави на двата тима в началото на битката в Гимараеш:

ВИТОРИЯ: Жезус, Гарсия, Рафа, Венансио, Тапсоба, Агу, Еванджелиста, Родригеш, Едуардс, Давидсон, Дуарте

АРСЕНАЛ: Мартинес, Сократис, Мустафи, Тиърни, Холдинг, Мейтланд-Найлс, Себайос, Уилок, Сака, Пепе, Мартинели