Лион направи решаваща крачка към финала в Лига Европа, който тази година ще се проведе на техния стадион, след като "лъвовете" победиха като гост ЦСКА (Москва) в първи 1/8 финален двубой.

Французите се наложиха с минималното 1:0 на студа в руската столица и оправдаха очакванията, че са големият фаворит за краен победител.

Срещата не предложи особено интересни моменти, особено през първото полувреме, с изключение на един удар на Ахмед Муса. Нападателят на руснаците се озова на добра позиция в 16-ата минута, но вратарят на гостите Диего Лопес внимаваше и спаси.

През втората част "хлапетата" вдигнаха оборотите и установиха натиск, който доведе до опасности пред вратата на Игор Акинфеев. Опитният страж се намеси решително в 61-ата минута при опасен удар на Депай от фаул.

Но малко по-късно Лион поведе!

Депай центрира от корнер, а оставеният непокрит Марсело с глава вкара за 1:0!

Попадението се оказа единствено до края на срещата, макар че Мариано Диас можеше да удвои преднината на французите в 88-ата минута, но пропусна да се разпише от чудесна възможност.

Сред титулярите за ЦСКА бе и българският национал Георги Миланов, който обаче бе заменен в средата на второто полувреме.

ЦСКА (Москва) - Лион 0:1

0:1 Марсело 68'