Рейнджърс се класира за финала в Лига Европа. Това стана факт след победа с 3:1 над РБ Лайпциг на "Айброкс" в реванш от полуфиналите. Първата среща завърши с победа 1:0 за "биковете".

Срещата започна много силно за домакините, които вкараха два гола през първото полувреме чрез Джеймс Тавърниър (19) и Глен Камара (24). В 71-ата минута Кристофър Нкунку намали, но десет минути по-късно Джон Лундстрам оформи крайния резултата.

"Биковете" изиграха много слаб двубой, в който рядко застрашахава вратаря на съперник Алън Макгрегър. В същото време вдъхновеният отбор на Джовани ван Брокхорст напълно надигра опонентите си през първото полувреме и заслужено заличи пасива си от първата среща.

Съперник на Рейнджърс в Севиля ще бъде друг германски отбор - Айнтрахт Франкфурт.