Славия (Прага) изхвърли Севиля на осминафиналите в Лига Европа. Чешкият гранд победи андалуският тим с 4:3 след продължения в драматичен мач, играна на "Синобо". Първата среща в Испания завърши 2:2. Двубоят тази вечер приключи при същия резултат в редовното време.

Възпитаниците на Пабло Мачин излязоха напред резултата в допълнителите тридесет минути, но Славия успя да стигне до обрат.

Чехите откриха резултата при първата си по-добра възможност в мача. В 15-ата минута Шкода свали топката след центриране от корнер за Нгадеу-Нгаджуи, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

Снимка 412304

Източник: Twitter

В 31-ата минута удар на Куинси Промес срещна напречната греда. В 43-ата минута холандското крило нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от вратаря Коларж. Висам бен Йедер застана зад топката и бе точен за 1:1.

Секунди след началото на второто полувреме Славия получи дузпа в своя полза. Боржил бе фаулиран от Хесус Навас. Томас Сучек вкара за 2:1 от бялата точка.

Севиля отново изравни в 54-ата минута. Изчистена топка стигна до Мунир, който със страхотен удар от воле направи резултата 2:2.

Снимка 412301

В заключителните минути на редовното време Сержи Гомес стреля с глава покрай вратата. Малко след това вратарят на Славия спаси удар на Бен Йедер.

В 98-ата минута Промес центрира остро в наказателното поле и Франко Васкес с глава порази целта за 2:3.

В 102-ата минута обаче Славия отново изравни. Ван Бюрен получи в пеналта, освободи си пространство и с диагонален удар по земя през човек вкара за 3:3.

Севиля разгроми Реал Сосиедад с 5:2

В Севиля потушиха напрежението с разгромен успех

Уисам Бен Йедер впечатли с хеттрик за 18 минути

Драмата настъпи в 120-ата минута. Тогава домакините изпълниха пряк свободен удар, след който последва разбъркване в наказателното поле на Севиля. Ибрахим Траоре нанесе удар, Симон Кяер не успя да избие топката, а вместо това кълбото влезе във вратата за крайното 4:3.