Дейвид Мойс печели време, правейки нова смяна, явно доволен от минималното изоставане.

Жълт картон за активния в мелето Лукас Окампос.

90′
Снимка 566448

89′

Грозни сцени се разиграха в 89-ата минута, когато Деклан Райс от Уест Хем опита да вдигне на крака превиващият се на земята Ен Несири. Всичко това създаде кратка суматоха между двата тима, която завърши с жълти картони.

86′

Хесус Корона напуска игра, а в оставащите минути защитата ще бъде подсилена от Лудвиг Аугустинсон.

84′
Снимка 566443

83′

Марк Ноубъл виза в игра за сметка на Мануел Лансини.

75′

Антони Марсиал се появява в игра за Севиля. Напуска голмайсторът Мунир.

72′

ЛАНСИНИ! Играта на Уест Хям видимо се освежи с включването на алжиреца Бенрахма. Крилото моментално вдигна оборотите на британските атаки, а в 72-ата минута изработи страхотно положение за Мануел Лансини. За латиноамериканеца на пръв поглед предстоеше най-лесното - да разстреля отблизо Бону, ала в последния миг на епичен шпагат се хвърли ветеранът Хесус Навас.

Снимка 566444

70′

ОКАМПОС! Възпитаниците на Хулен Лопетеги можеха да удвоят своята преднина в 70-ата минута. Лукас Окампос получи пас в коридор, след който прецизно насочи към далечния ъгъл на Уест Хям. За негово съжаление топката не намери желаната от него цел. Шанс за подаване имаше и към Ен Несири, но аржентинецът предпочете индивидуалните действия.

67′

Време е в игра да се появи техничарят Саид Бенрахма. Край на срещата за Никола Влашич.

59′

ГОООЛ ЗА СЕВИЛЯ!! 1:0! МУНИР! Властелинът на Лига Европа заслужено откри резултата в 59-ата минута. Уест Хям не очакваше заучената ситуация от статично положение, когато Акуня прати кълбото към далечната греда за дебнещия Мунир Ел Хадади. Бившият играч на Барселона засече по фамозен начин подаването и не остави шанс за реакция на Ареола.

58′
Снимка 566445

57′

Курт Зума получава жълт картон.

56′

Севиля нямаше много разнообразие в своите действия и пак след центриране от фланга застраши Ареола. Юсеф Ен Несири отново надскочи вражеските защитници, но само за да види как за кой ли път праща кълбото в ръкавиците на френския вратар.

47′

СУЧЕК! Втората част стартира с отлична голова възможност за гостите от Острова. Антонио получи подаване около дузпата и тъй като беше с гръб към вратата, националът на Ямайка върна назад за Сучек. Чешката звезда на "чуковете" отправи красив изстрел, който беше отразен с класа от Бону.

46′
Снимка 566432

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Домакините се настаниха трайно в полето на "чуковете", но липса завършващият изстрел в мрежата на лондончани.

35′

Феновете на "Рамон Санчес Писхуан" очакваха сигнал за дузпа в 35-ата минута, когато Ен Несири падна в наказателното поле след контакт с Бен Джонсън. Швейцарският рефер Сандро Шерер обаче не бе на същото мнение и даде знак играта да продължи.

33′
Снимка 566431

28′

В 28-ата минута двата тима си размениха по едно опасно положение в рамките на секунди. При първото Ареола спаси изстрел с глава на Ен Несири, докато от другата страна на терена Ясин Бону трябваше да избива плътен шут по земя на активния Влашич.

26′

Севиля използва оставените пространства по оптимален начин и в 26-ата минута Акуня видя непокрития Мунир. Ел Хадади не чакаше втора покана и веднага отправи удар, който премина покрай дясната греда на Ареола.

20′
Снимка 566429

11′

ВЛАШИЧ! "Чуковете" станаха автори на първото реално голово положение в мача, което беше пропиляно от Никола Влашич. Англичаните изпълниха заучено положение от фаул, а за хърватина оставаше да се разпише с глава отблизо. Ясин Бону не мръдна, но това не се оказа фатално, защото пусна дясната си ръка и направи страхотно спасяване.

7′

Уест Хем изобщо не изглеждаше като обречен тим, а напротив. В 7-ата минута Михаил Антонио демонстрира изключителната си физическа мощ, успявайки да пребори трима бранители на Севиля. Последва негов бърз спринт към вратата, а всичко завърши с изстрел във външната част на мрежата.

4′

Севилци отправиха необходимото послание, че ще търсят победата в този първи осминафинал. В 4-ата минута Акуня напредна по фланга, след което центрира около дузпата. Там с глава съумя да отиграе Мунир, но единственото, което му липсваше беше точността. Недоволен от действията на мароканеца пък се оказа Лукас Окампос, тъй като №5 дебнеше на втора позиция и вече дори се подготвяше за акробатична предна ножица.

3′

Проблемите за селекцията на Хулен Лопетеги стартираха още преди първия съдийски сигнал. На загрявката контузия получи капитанът на Севиля и рожденик днес - Иван Ракитич. Това доведе до леки рокади в състава на испанците, а в последния миг място сред титулярните 11 намери Мунир Ел Хадади.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

64. Сони Пъркинс

Тази вечер Севиля ще приеме Уест Хем в един от най-интересните 1/8-финали в Лига Европа.

Аталанта - Байер (Леверкузен), голово шоу и през втората част

Двубоят е тази вечер от 22:00 часа

Севиля направи 5-то равенство в Ла Лига от последните си 7 мача, записвайки безличното 0:0 срещу Алавес като гост  и като че ли окончателно се раздели с мечтите за титла, изоставайки вече с 8 точки от Реал. Но днес андалусийците трябва да оставят тези мисли за по нататък и да се постараят да оправдаят реномето си на властелини в това състезание, спечелено на 6 пъти, при това със 100% успеваемост във финалите. Всички триумфи са в последните петнадесетина години - две поредни през 2006-та и 2007-а, след това три поред от 2014-та до 2016-та и последната през 2020-та с знаменателното 3:2 над Интер на "Райненергищадион" в Кьолн.

Испанците завършиха трети в група "G" в ШЛ и се прехвърлиха в любимият си турнир, където вече елиминираха в 1/16 финал Динамо (Загреб) след 3:1 на този терен и загуба с 0:1 навън. За да достигнат пак финал им остават 3 стъпки, но в надпреварата останаха много силни тимове и за Лопетеги и хората му няма да е никак лесно, още повече, че извън строя е почти един цял отбор от липсващи играчи.

Уест Хем е с две поредни загуби като гости. "Чуковете" първо отпаднаха от ФА Къп след 1:2 от Саутхямптън, после и с минималното 0:1 на "Анфийлд" от Ливърпул. Така усложниха положението си и вече дори не е сигурно, че ще останат в зоната на евртурнирите. Тотнъм вече ги изравни по точки, а и е с 2 мача по-малко. В такава обстановка идва днешното трето поред гостуване, не по-малко тежко и срещу най-успешния тим в турнира. Момчетата на Дейвид Мойс трябва да са много внимателни, за да им останат надежди за реванша в Лондон.