"Айброкс Стейдиъм" ще бъде арена на битката между Глазгоу Рейнджърс и Цървена звезда в първи осминафинал от Лига Европа, като и двата съперника се надяват да бъдат част от голямата осмица в този турнир.

55 кратните шампиони на Шотландия Рейнджърс временно трябва да забравят за поредната битка със вечните съперници Селтик, от които загубиха за последно с 0:3 преди 6 кръга и изостават малко преди края на сезона с 3 точки. Ако искат да бъдат част от първата осмица в ЛЕ трябва да са напълно отдадени в този мач и да си постелят добре за реванша в Белград след седмица. "Джърс" излезе от група "А" като втори след Лион, а в 1/16 финалите отстрани неочаквано за мнозина Борусия след победа с 4:2 в Дортмунд и реми у дома - 2:2.

ПАОК посреща в Гент в един от най-интересните сблъсъци в Лигата на конференциите

Двубоят е тази вечер от 19:45 часа

Цървена звезда е в същото положение в първенството на Сърбия, изоставащ само с 2 точки от градският съперник Партизан, само 4 кръга преди края. Звездашите" са в серия от 6 поредни победи. Сърбите спечелиха група "F", където изпревариха Брага, Мидтиланд и Лудогорец, като се класираха директно на този етап. Цървена звезда ще търси добър резултат преди реванша на "Мала Маракана".

Двубоят е тази вечер от 22:00 часа и ще бъде излъчен пряко в ефира на MAX Sport 4!