Тимът на Шахтьор (Донецк) бе на по-малко от минута от сензацията да отстрани носителя на Купата на УЕФА Севиля, след като в третата минута на добавеното от рефера допълнително време след редовните 90, водеше с 2:1 на испанците в среща реванш 1/8-финалната фаза.

След 2:2 на "Рамон Санчес Писхуан" Севлия бе заплашена от огрозата да отпадне. В крайна сметка обаче севилци се промъкнаха на 1/4-финала, след като в 105-ата минута влезлият като резерва Ернесто Шевантон материализира подаване на Луиш Фабиано, като матира за трети път стража на украинците Шуст.

Преди това в 49-ата минута Матусалем изненада Палоп, възползвайки се по най-добрия начин от центриране отдясно и откри резулатата на стадиона "Олимпийски".

Не след дълго Енцо Мареска възстанови равенството. Италианецът се разписа с глава, въпреки не особено високия си ръст и върна надеждите на възпитаниците на Хуанде Рамос.

Седем минути преди края футболистите от миньорския град се виждаха крайни победители, след като влезлият като резерва Елано нахлу в наказателното поле отляво и простреля Палоп за 2:1.

В края на даденото от рефера Джанлука Папареста продължение обаче вратарят на Севиля Палоп пресече целия терен при изпълнение на ъглов удар за своя тим и отиде да помага на съотборниците си. Именно той засече с глава паса по въздуха на Даниел Алвеш и прати топката неспасяемо с глава в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Шуст.

Това е втори гол на вратар от игра за Купата на УЕФА след попадението на Петер Шмайхел за Манчестър Юнайтед за 2:2 срещу Ротор (Волгоград) през 1995 г.

Голът на Шевантон прати севилци в следващия кръг, като съперникът им ще стане ясен утре, когато се тегли жребия в четвъртфиналната фаза.

Стартовите състави на Шахтьор (Донецк) и Севиля:
Шахтьор (Д): Шуст, Левандовски, Чигрински, Кушер, Гай, Шевчук, Матусалем, Фернандиньо, Жадсон, Марица, Биелик;

Севиля: Палоп, Хави Наваро, Даниел, Ескуде, Драгутинович, Хинкел, Адриано, Мареска, Полсен, Луиш Фабиано, Кануте