120′
Турнир: Лига Европа Стадион: "Пушкаш Арена", гр.Будапеща (Унгария) Зрители: 67 256
120′

КРАЙ НА МАЧА!!!

Севиля отново триумфира в Лига Европа! Рома и Жозе Моуриньо потънаха в сълзи след изпълнение на дузпи

Вижте подробности

120′

МОНТИЕЛ БЕЛЕЖИ И ТОВА Е КРАЯТ! СЕВИЛЯ ПЕЧЕЛИ ЛИГА ЕВРОПА!

120′

Пропуск от Рома! Ибаньес нацели гредата след втора прекрасна намеса на Буну!

120′

Ракитич е точен от бялата точка!

120′

Манчини пропуска! Буну спаси изстрела му!

120′

Ламела е точен!

120′

Кристанте бележи за Рома! 1:1!

120′

Окампос е точен! 1:0 за Севиля при дузпите!

120′

Жребият беше спечелен от Севиля и Иван Ракитич избра неговият отбор да изпълнява първи.

120+11′

КРАЙ НА МАЧА! Предстоят дузпи!

120+10′

Жълт картон за Ерик Ламела.

120+5′

Жълт картон за Монтиел.

119′

В крайна сметка Матич отново се строполи на тревата и напуска терена. На негово място влиза 21-годишният Едоардо Бове.

118′

Матич се върна в игра. По всичко изглежда, че ще може да остане още няколко минути на терена.

117′

Проблем за Неманя Матич! Сърбинът получава лекарска помощ. Неприятен момент за Жозе Моуриньо, който със сигурност би искал Матич да изпълнява дузпа.

109′

106′

Жозе Моуриньо направи двойна смяна в началото на второто продължение. Ел Шараауи замени Лоренцо Пелегрини, а Йоренте смени Спинацола.

Снимка 620450

Източник: Gettyimages

105′

ПОСЛЕДНИ 15 МИНУТИ НА МАЧА!

105+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ! Първите 15 минути преминаха без положения пред двете врати. Очевидно нервите започват да взимат връх.

105′

Жълт картон за Никола Залевски.

95′

Мендилибар реши да внесе свежест на терена с двойна смяна. Гонсало Монтиел замени Хесус Навас, а Алекс Телеш е заменен от Карим Рекик.

90′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90+7′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! Предстои още половин час футбол на "Пушкаш Арена", а ако и след това не бъде излъчен победител, ще станем свидетели на изпълнение на дузпи.

90′

6 минути добавено време, след което финалният мач ще влезе в две продължения по 15 минути

Снимка 620448

80′

Претенции за дузпа и от страна на Рома! Матич центрира в полето на Севиля, където Фернандо очевидно игра с ръка. Реферът подмина ситуацията, а и хората във ВАР също. Много странно решение на съдиите. Моуриньо е бесен край тъчлинията.

Снимка 620454

76′

ИЛИ ПЪК НЕ? Точно така! Антъни Тейлър отиде сам да прегледа ситуацията на ВАР и прецени, че Ибаньес не е извършил нарушение!

75′

ДУЗПА ЗА СЕВИЛЯ!

Снимка 620451

74′

Пети жълт картон за футболист на Рома. Получи го Зеки Челик.

74′

Тами Ейбрахам е заменен от Андреа Белоти.

68′

Край на мача за голмайстора на Рома в този финал Пауло Дибала. На негово място в игра влезе Вайналдум.

67′

Какво разбъркване в полето на Севиля! Пелегрини центрира от пряк свободен удар, а Ейбрахам нанесе удар към вратата, но Буну бе заел добра позиция. Последва жестоко меле пред вратата на испанците, но така и никой от отбора на "вълците" не успя да нанесе точен удар.

Снимка 620449

66′

Жълт картон и за Кристанте, който влезе в пререкание със съдията.

65′

Жълт картон за Ракитич.

56′
Снимка 620452

55′

ГОООЛ! 1:1!! Символичните домакини започнаха по-активно втората част и 10 минути след поновяването на играта успяха да изравнят. Севилци организираха добра атака по десния фланг, последва остро центриране от Хесус Навас, а Джанлука Манчини не се намеси добре и прати топката в собствената си врата.

48′

Жълт картон за Манчини.

Снимка 620444

46′

Треньорът на Севиля предприе двойна смяна на почивката. Ерик Ламела влиза на терена, защото Брайън Хил Салватиера не може да продължи след получена контузия. Оливер Торес пък е заменен от Сусо.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+7′

ПОЧИВКА!

45+6′

ГРЕДА ЗА СЕВИЛЯ! УАУ!! КАКЪВ ШУТ НА РАКИТИЧ! Хърватинът стреля с левия крак от дистанция, Руй Патрисио нямаше какво да направи, но само левият страничен стълб опази вратата му от попадение!

45′

Цели 7 минути добавено време на първата част

Снимка 620441

44′

Капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини падна в наказателното поле, търсейки дузпа, но нямаше как да заблуди опитния английски съдия, който видя симулацията отлично и без да се замисли му показа жълт картон.

43′

Добра възможност за Севиля се откри 2 минути преди края на първото полувреме. Иван Ракитич центрира от корнер към Фернандо, който беше заел позиция на задна греда, но топката му дойде малко ниска и не успя да я насочи добре с глава.

36′
Снимка 620445

35′

ГОООЛ! ДИБАЛА!!! 0:1!! Рома откри резултата точно 10 минути преди почивката! Кристанте се пребори с Ракитич в средата на терена и топката попадна в Манчини, който пусна перфектен извеждащ пас в коридор за Дибала. Аржентинският майстор не се нуждаеше от втора покана и прокара топката покрай Буну за 1:0 в полза на италианския клуб.

Испанците претендираха за нарушение срещу Ракитич в средата на терена, но претенциите им останаха неуважени.

Снимка 620439

32′

Тами Ейбрахам падна в наказателното поле и имаше претенции, че е изритан в главата от Гудел. Ситуацията бързо беше преразгледана в стаичката на ВАР и реферите решиха, че играта трябва да продължи.

Снимка 620447

22′

Ето го и първия жълт картон във финалния двубой. Неманя Матич удари с лакът Окампос и Антъни Тейлър го декорира в жълто. Жозе Моуриньо веднага напусна зоната си и оспори решението на главния съдия от Англия.

Снимка 620442

12′

СПИНАЦОЛА! Ето я и първата сериозна възможност за символичните гости! Пауло Дибала намери Спинацола в наказателното поле и последва изстрел, но мароканският лъв на вратата на Севиля - Буну, показа рефлекса си и спаси.

9′
Снимка 620437

8′

Динамично начало на мача, но все още няма положения пред двете врати.

1′
Снимка 620421

Снимка 620436

1′

НАЧАЛО НА ГОЛЕМИЯ ФИНАЛ В ЛИГА ЕВРОПА! Да си пожелаем качествен футбол и много голове!