Вечният фаворит за триумф в Лига Европа - Севиля, записа успех в първия си осминафинален двубой срещу английския Уест Хем. Андалусийци се затрудниха доста срещу "чуковете", но силно второ полувреме им помогна за минималната победа с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Мунир Ел Хадади в 60-ата минута. Любопитното е, че мароканецът изобщо не трябваше да бъде сред стартовите 11, но в последния миг зае мястото на контузилия се Иван Ракитич.

Севиля - Уест Хем 1:0 (Развой на срещата по минути)

Единственото попадение отбеляза Мунир Ел Хадади

Гостите от Острова създадоха достатъчно на брой голови положения, но късметът така и не се усмихна на Сучек, Лансини и Антонио. Така реваншът след седмица в Лондон се очертава като изключително интересен, а залогът е място сред най-добрите осем в турнира.

Снимка 566430

Проблемите за селекцията на Хулен Лопетеги стартираха още преди първия съдийски сигнал. На загрявката контузия получи капитанът на Севиля и рожденик днес - Иван Ракитич. Това доведе до леки рокади в състава на испанците, а в последния миг място сред титулярните 11 намери Мунир Ел Хадади.

Севилци отправиха необходимото послание, че ще търсят победата в този първи осминафинал. В 4-ата минута Акуня напредна по фланга, след което центрира около дузпата. Там с глава съумя да отиграе Мунир, но единственото, което му липсваше беше точността. Недоволен от действията на мароканеца пък се оказа Лукас Окампос, тъй като №5 дебнеше на втора позиция и вече дори се подготвяше за акробатична предна ножица.

Снимка 566431

Уест Хем изобщо не изглеждаше като обречен тим, а напротив. В 7-ата минута Михаил Антонио демонстрира изключителната си физическа мощ, успявайки да пребори трима бранители на Севиля. Последва негов бърз спринт към вратата, а всичко завърши с изстрел във външната част на мрежата.

"Чуковете" станаха автори на първото реално голово положение в мача, което беше пропиляно от Никола Влашич. Англичаните изпълниха заучено положение от фаул, а за хърватина оставаше да се разпише с глава отблизо. Ясин Бону не мръдна, но това не се оказа фатално, защото пусна дясната си ръка и направи страхотно спасяване.

Севиля използва оставените пространства по оптимален начин и в 26-ата минута Акуня видя непокрития Мунир. Ел Хадади не чакаше втора покана и веднага отправи удар, който премина покрай дясната греда на Ареола.

Снимка 566429

В 28-ата минута двата тима си размениха по едно опасно положение в рамките на секунди. При първото Ареола спаси изстрел с глава на Ен Несири, докато от другата страна на терена Ясин Бону трябваше да избива плътен шут по земя на активния Влашич.

Феновете на "Рамон Санчес Писхуан" очакваха сигнал за дузпа в 35-ата минута, когато Ен Несири падна в наказателното поле след контакт с Бен Джонсън. Швейцарският рефер Сандро Шерер обаче не бе на същото мнение и даде знак играта да продължи.

Втората част стартира с отлична голова възможност за гостите от Острова. Антонио получи подаване около дузпата и тъй като беше с гръб към вратата, националът на Ямайка върна назад за Сучек. Чешката звезда на "чуковете" отправи красив изстрел, който беше отразен с класа от Бону.

Снимка 566432

Севиля нямаше много разнообразие в своите действия и пак след центриране от фланга застраши Ареола. Юсеф Ен Несири отново надскочи вражеските защитници, но само за да види как за кой ли път праща кълбото в ръкавиците на френския вратар.

Властелинът на Лига Европа заслужено откри резултата в 59-ата минута. Уест Хем не очакваше заучената ситуация от статично положение, когато Акуня прати кълбото към далечната греда за дебнещия Мунир Ел Хадади. Бившият играч на Барселона засече по фамозен начин подаването и не остави шанс за реакция на Ареола.

Снимка 566448

Възпитаниците на Хулен Лопетеги можеха да удвоят своята преднина в 70-ата минута. Лукас Окампос получи пас в коридор, след който прецизно насочи към далечния ъгъл на Уест Хям. За негово съжаление топката не намери желаната от него цел. Шанс за подаване имаше и към Ен Несири, но аржентинецът предпочете индивидуалните действия.

Играта на Уест Хем видимо се освежи с включването на алжиреца Бенрахма. Крилото моментално вдигна оборотите на британските атаки, а в 72-ата минута изработи страхотно положение за Мануел Лансини. За латиноамериканеца на пръв поглед предстоеше най-лесното - да разстреля отблизо Бону, ала в последния миг на епичен шпагат се хвърли ветеранът Хесус Навас.

Грозни сцени се разиграха в 89-ата минута, когато Деклан Райс от Уест Хем опита да вдигне на крака превиващият се на земята Ен Несири. Всичко това създаде кратка суматоха между двата тима, която завърши с жълти картони.