Отборите на Севиля и Ювентус се изправят в драматичен полуфинал реванш от турнира Лига Европа. Преди седмица двата тима завършиха 1:1 в Торино и оставиха всичко за реванша на "Рамон Санчес Писхуан".

На "Ювентус Стейдиъм" "бианконерите" губеха с 0:1 до 97-ата минута, когато Федерико Гати донесе равенството и надеждите за мача тази вечер.

Ювентус - Севиля 1:1 в Лига Европа

Резерва спаси Юве в последните секунди срещу Севиля в първия полуфинал на Лига Европа

Гати бе точен

В лагера на Севиля не си правят илюзии, че факторът домакинство ще им помогне срещу коварен съперник като Ювентус, който е изправен до стената. Торинци гледат на спечелването на трофея в Лига Европа като на билет за участие в Шампионската лига и не искат да пропуснат този шанс.

Очакванията са треньорът Масимилиано Алегри да извърши някои промени. Героят от първия мач Гати може да се появи като титуляр на мястото на Алекс Сандро. Не е изключено Душан Влахович да остане на скамейката, а от първата минута в атака да действа Аркадиуш Милик. Сигурно е мястото под рамката на Войчех Шчесни.

Данило и Бремер също са непоклатими в защитния вал. За средата на терена фаворити са Куадрадо, Фаджоли, Локатели и Костич. Зад гърба на нападателя ще действа аржентинския маестро Анхел ди Мария, като очакванията към него са да направи разликата срещу Севиля.

"Трябва да сме спокойни. Играчите знаят колко важен е този мач и няма нужда да ги надъхвам допълнително, а по-скоро да внеса спокойствие. Имаме нужда от характер и ясно съзнание", коментира Алегри преди мача.