Макаби (Нетания) сензационно победи Макаби (Хайфа) на своя стадион "Куфса" в първия кръг от първенството на Израел.

Шампионатът започна с една седмица закъснение заради военните действия до границата с Ливан.

Съперникът на Литекс загуби с 1:3, като попадението в негова полза реализира Роберто Колаути (на снимката) в 89-ата минута.

"Отборът от Хайфа изобщо не изглеждаше така, както на "Анфилд" преди две седмици. Треньорът Рони Леви трябва сериозно да помисли върху проблемите преди мача с Литекс в турнира на УЕФА", пише вестник "Йедиот Хайфа".

Въпреки отсъствието на Декел Кайнан и Хавиер Андерсон, наставникът на "зелените" от Хайфа постави на върха на атаката Маор Меликсон като партньор на Колаути. Усилването на нападението обаче явно се е отразило негативно на защитата.

Още в 1-ата минута Айзък Авуду, известен и с прякора си Окоча, откри резултата, а вратарят Нир Давидович дори не успя да реагира. Само две минути по-късно Макаби (Хайфа) можеше да изравни.

Aвуду можеше да удвои резултата в 20-ата минута, след като се справи с неубедителния Рафаел Олара, но Давидович бе на мястото си. Именно Олара сгреши и при второто попадение за домакините - той не успя да попречи на Итай Шехтер да овладее топката, който се обърна към вратата и я прати в мрежата.

В 59-ата минута домакините от Макаби (Нетания) окончателно затвърдиха победата си. Топката прелетя над главата на капитана на Хайфа Алон Харази, Айзък Авуду го надбяга и без проблеми прониза Давидович за трети път. До края на срещата темпото на играта спадна, а чак в 89-ата минута шампионите на Израел върнаха един гол. Густаво Боколи проби по фланга и центрира в наказателното поле, откъдето Колаути с глава вкара.