Новият мениджър на Челси Лиъм Росиниър даде ясна заявка за посоката, в която иска да развива отбора. Специалистът подчерта, че няма време за адаптация и че ще започне работа веднага, с цел да превърне лондончани в реален претендент във Висшата лига.
Росиниър пое поста във вторник, заменяйки Енцо Мареска, като пристигна в клуба от френския Страсбург. Дебютът му начело на Челси ще бъде в събота при гостуването на Чарлтън в турнира за ФА Къп.
В сряда вечер Росиниър наблюдава от трибуните загубата с 1:2 от Фулъм, след която Челси остана на осмо място във временното класиране.
"Чудесно е, че тази възможност се появи на този етап от кариерата ми, но фокусът не е върху това да бъда мениджър на Челси, а върху това да бъда печеливш мениджър на Челси", заяви Росиниър. Той уточни, че още при първата си среща с играчите е подчертал нуждата от незабавна работа и максимална концентрация до края на сезона.
Програмата на лондончани е изключително натоварена, като през януари и началото на февруари тимът ще изиграе 10 мача в рамките на 31 дни.
Относно стила на игра новият наставник обясни, че няма намерение да прави рязка тактическа промяна. "Предишният мениджър се справи много добре в тактическо отношение. Моят подход не е коренно различен, но има свои характеристики. За мен най-важното е енергията - искам да видя отбор, който е труден за побеждаване и в който футболистите се борят един за друг", подчерта Росиниър.
Така Челси влиза в нов етап с ясна цел - повече устойчивост, характер и колективна сила на терен