Манчестър Юнайтед изпълни и втората си цел за тази седмица. След като се класираха за четвъртфиналите на ФА Къп, сега „червените дяволи" подпечатаха визите си и за осминафиналите на Лига Европа.

Селекцията на Луис ван Гаал спечели реванша си срещу датския шампион Мидтиланд с 5:1. Така с общ резултат 6:3 „червените дяволи" очакват своя съперник в следващата фаза. Двубоят няма да бъде запомнен с добро и от националния ни бранител- Николай Бодуров, който си наниза злощастен автогол.

Сензационен мач за домакините изигра младокът Маркъс Рашфорд, който наниза два гола в мрежата на „вълците". Юношата на Юнайтед замени по спешност контузилия се на загрявката Антони Марсиал. Останалите попадения бяха дело на Бодуров-автогол, Ерера- дузпа и Мемфис Депай. Английският гранд дори си позволи лукса да пропусне и още един наказателен удар- вината бе на Хуан Мата.

Срещата започна със сериозен технически гаф. Химнът на Лига Европа така и не огласи „Олд Трафод", което доведе до конфузна ситуацията 22-ата на терена. Големият проблем за домакините се случи секунди преди първия съдийски сигнал на Ищван Вад. Антони Марсиал се контузи по време на загрявката и така атаката на „червените дяволи" трябваше да се води от абсолютния дебютант - Маркъс Рашфорд.

Юнайтед започна двубоя стресирано, но в течение на времето вдигна доста скоростта на играта. Младият Рашфорд имаше отличен шанс да отбележи още в 15-ата минута, ала ударът му бе спасен с вещина от Андерсен.

Така се стигна до изненадващата 28-а минута, когато Мидтиланд успя да поведе в резултата. Експерименталната отбрана на домакините допусна комбинация между Уреня и Систо. Вторият пое топката и с лекота преодоля Блинд и Карик. Последва негов изстрел в далечния ъгъл, който не остави никакъв шанс на Ромеро.

За съжаление, Юнайтед се върна бързо в мача заради българска помощ. Николай Бодуров си отбеляза нелеп автогол в 32-ата минута, след като засече остро подаване на навлизащия Депай в собствената си врата. Случилото се доста притесни Николай, който през следващите няколко минути сътвори още няколко досадни грешки.

В 41-ата минута дебютантът Рашфорд имаше нова добра възможност да отбележи. Този път последна преграда пред гола му се оказа гредата.

Още в следващата атака главният рефер Ищван Вад заслужено отсъди дузпа за Юнайтед. Рьомер фаулира необмислено Джеси Лингард в наказателното поле и  с отговорната задача се нагърби Хуан Мата. Испанският национал обаче действа безотговорно и ударът му от бялата точка бе париран от Андерсен.

Второто полувреме започна с две чисти положения за Манчестър Юнайтед. Първото от тях бе дело на Морган Шнайдерлин. Миг по-късно, от близо разстояние, Андер Ерера не успя да уцели очертанията на датската врата с глава.

Така се стигна до 63-ата минута, в която бе сътворен и пълният обрат. Абсолютният дебютант Маркъс Ръшфорд сбъдна мечтата си, отбелязвайки попадение за мъжкия тим на „червените дяволи". След дълга атака, топката стигна до Хуан Мата, който от секунди преди топката да излезе в аут, върна коженото кълбо към връхлитащия на дузпата Рашфорд. Младокът се измъкна от опеката на Бодуров и Хансен, след което я насочи майсторски в мрежата на Андерсен.

В 73-ата минута унгарският съдия Вад се подлъга сериозно и вместо да даде втора дузпа за Юнайтед, той даде жълт картон за симулация на Джеси Лингард.

120 секунди по-късно, трибуните на „Олд Трафорд" обезумяха от радост. Сензацията Маркъс Рашфорд отново бе забравен от отбраната на Мидтиланд. Крайният бранител Гилермо Варела навлезе в наказателното поле на датчаните, след което центрира по отличен начин към непокрития нападател с номер „39". Англичанинът се възползва от този шанс и с лекота покачи до 3:1.

Всичко в този двубой приключи в 87-ата минута, когато след игра с ръка на Хансен, реферът Вад даде втора дузпа за Юнайтед. Зад топката застана Андер Ерера, който бе точен за 4:1. „Черешката на тортата" бе поставена от Мемфис Депай, който след солова акция оформи крайния резултат 5:1.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД-МИДТИЛАНД 5:1 (общ резултат 6:3)

0:1 Систо (28'), 1:1 Бодуров-автогол (32'), 2:1 Рашфорд (62'), 3:1 Рашфорд (75'), 4:1 Ерера-дузпа (87'), 5:1 Депай (89')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Рьомер (90')-Мидтиланд

СТАДИОН: „Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Ищван Вад (Унгария)

ЮНАЙТЕД: Ромеро, Варела, Карик, Мата, Шнайдерлин, Блинд, Ерера, Лингард, Райли, Депай, Рашфорд (резерви: Пул, Рохо, Перейра, Лъф, Макнеър, Кастро)

МИДТИЛАНД: Андерсен, Бодуров, Хансен, Новак, Рьомер, Пулсен, Справ, Хасан, Олсон, Систо, Уреня (резерви: Далин, Кадлец, Ниелсен, Пушич, Онуачу, Бангаард, Ройер)

All Goals HD - Manchester United 5-1... by Bayeo