На претъпкания стадион в Русе, съставът на Дунав загуби от госта си Иртиш, в мач-реванш от първия предварителен кръг в Лига Европа.

В първата срещата "драконите" загубиха с 0:1, като днес отстъпиха с гол повече - 0:2.

Под проливния дъжд в Русе първото попадение в срещата вкара Маслак, разписал се още в 6-ата минута, а точка на спора сложи Дарабайев, с гола си 2 минути преди последния съдийски сигнал.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Дунав - Иртиш 0:1, имат ли сили русенци да обърнат развитието на двубоя?

Футболистите на Великов се нуждаят от голове

Еуфорията преди днешния двубой в дунавския град бе огромна. Авансът само от един гол на сметката на тима, воден от Димитър Димитров-Херо, изобщо не притесняваше БГ Лестър.

Стадионът бе пълен, макар че от УЕФА позволиха на мача да присъстват под 6000 души. Въпреки това русенските фенове направиха атмосферата на съоръжението доста празнична и това със сигурност мотивира домакините.

През първите 45 минути футболистите на Дунав имаха няколко много добри възможности да се разпишат във вратата на съперника си.

Снимка 302828

Още в 6-ата минута обаче гостите излязоха първи напред в резултата. Голът в тяхната полза бе реализиран от Маслак, който се разписа с глава, след центриране от корнер.

Именно статичните положения и центриранията в полето на русенци бяха тяхната най-слаба страна. Всеки път, когато топката политаше в наказателното поле на домакините, тя бе овладявана първо от състезател на гостуващия тим.

Снимка 302817

В 14-ата минута Бирсент Карагарен излезе очи в очи с вратаря на съперника и стреля, но ударът му не успя да порази целта.

Сериозният дъжд, който се изсипваше в Русе не помогна на футболистите на Дунав да стигнат бързо до изравнителен гол, въпреки че шансове за това се откриваха пред тима.

С последователни пропуски след далечни изстрели се отчетоха Аясс и Хубчев, но ефект от тях нямаше.

Снимка 302827

Нещо повече - в края на полувремето Дарабайев можеше да сложи точка на спора, озовавайки се сам срещу Антонов, но не съумя да го преодолее.

Вторите 45 минути започнаха с натиск на гостите, които понечиха да решат всичко с нов гол във вратата на съперника си.

Антонио имаше възможност да направи това, но от чиста позиция пропусна да се разпише.

Малко по малко Дунав изравни играта и на свой ред натика опонента си в собствената му половина.

Снимка 302829

Изстрели на Костадинов и Аясс обаче не намериха очертанията на целта.

Крайното 0:2 оформи Дарабайев, разписал се 2 минути преди последния съдийски сигнал.

Въпреки масирания натиск в последните минути, русенци не успяха да стигнат до почетно попадение и отпаднаха от европейските клубни турнири.