Дунав все още чака своя шанс за изява в първите минути от второто полувреме.

Шопов отстъпва мястото си на терена на Георгиев.

50′

Жълт картон за Карагарен.

49′

Пробив на Антонио!

Той беше изпуснат от четирима футболисти на домакините и стреля, но шутът му не беше достатъчно точен.

47′

Второто полувреме започва подобно на първото - с няколко акции за тима на гостите.

Те стигат и до удар с глава, но топката не попада в очертанията на вратата.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първите 45 минути футболистите на Дунав имаха няколко много добри възможности да се разпишат във вратата на съперника си.

Още в 6-ата минута обаче гостите излязоха първи напред в резултата. Голът в тяхната полза бе реализиран от Маслак, който се разписа с глава, след центриране от корнер.

Именно статичните положения и центриранията в полето на русенци бяха тяхната най-слаба страна. Всеки път, когато топката политаше в наказателното поле на домакините, тя бе овладявана първо от състезател на гостуващия тим.

В 14-ата минута Бирсент Карагарен излезе очи в очи с вратаря на съперника и стреля, но ударът му не успя да порази целта.

Сериозният дъжд, който се изсипваше в Русе не помогна на футболистите на Дунав да стигнат бързо до изравнителен гол, въпреки че шансове за това се откриваха пред тима.

С последователни пропуски след далечни изстрели се отчетоха Аясс и Хубчев, но ефект от тях нямаше.

Нещо повече - в края на полувремето Дарабайев можеше да сложи точка на спора, озовавайки се сам срещу Антонов, но не съумя да го преодолее.

45′

Почивка.

Краят на първото полувреме дойде няколко секунди преди неговото реално изтичане.

40′

Игра основно в централната част на терена.

Темпото и в двете единайсеторки намаля драстично.

35′

Пропуск на Дарабайев!

Той излезе сам срещу стража на българския тим, но не намери очертанията на вратата с шута си към нея.

33′

Центриранията определено изглеждат слабата страна в представянето на Дунав.

Високите топки винаги се "обират" от футболистите на съперника.

Снимка 302818

29′

Дъждът направи доста неприятен за игра теренът в Русе.

Въпреки това настилката запазва целостта си.

Топката се движи без проблеми по тревата, но не е ясно какво ще последва, ако валежът се засили.

25′

Страховит изстрел на Аясс!

Лория спасява!

Атаката на Дунав продължава, но не последва нищо опасно.

22′

Хубчев стреля от далечна дистанция!

Ударът му премина встрани от целта.

Добра акция за домакините.

19′

Нов удар на Карагарен!

Този път топката е избита от вратаря на съперника.

17′

Пробив на игралия в българското футболно първенство Карлос Фонсека бе спрян от Христофор Хубчев.

Акциите на Иртиш зачестиха.

Снимка 302819

14′

Невероятен пропуск на Карагарен!!!

Бирсент излезе очи в очи с вратаря на съперника, но не успя да го преодолее!

12′

Русенци владеят топката повече, след полученото попадение.

Не стигат обаче до чисти голови ситуации.

9′

Феновете не спират да окуражават любимците си, въпреки негативния развой на мача.

Цели три гола трябва да отбележат домакините, за да се класират за следващата фаза от надпреварата.

7′

Непосредствено след отбелязването на гола, на терена в Русе заваля проливен дъжд.

Можем да търсим известна символика...

6′

ГОЛ за Иртиш (Павлодар)!

Снимка 302817

0:1 още в 6-ата минута на двубоя.

Маслак бележи за гостите...

5′

Две поредни балонни центрирания, от страна на Живкович.

Нищо любопитно в полето на Дунав, до момента.

4′

Цървена звезда очаква отбора, който успее да отстрани съперника си днес.

Предимството на гостите след първия мач е минимално.

3′

Центриране на Хубчев.

Топката е засечена от двама футболисти на Дунав, но неточно и напуска пределите на терена.

2′

Ранен опит за атака от страна на домакините.

Нищо интересно пред вратата на Иртиш, обаче.

1′

20. Димитър Георгиев 19. Франк Джа Джедже

Тази вечер от 20:00 часа на Градския стадион в Русе, Дунав приема Иртиш в мач-реванш от първия предварителен кръг в Лига Европа.

В първата срещата "драконите" загубиха с 0:1.

Добра новина за феновете на Дунав (Русе)!

Нямаш билет за мача с Иртиш? Няма проблеми!

Еуфорията преди днешния двубой в дунавския град е огромна. Авансът само от един гол на сметката на тима, воден от Димитър Димитров-Херо, изобщо не притеснява БГ Лестър.

Днес стадионът в Русе ще бъде пълен, макар че от УЕФА позволиха на мача да присъстват под 6000 души. Въпреки това обаче русенските фенове ще направят атмосферата на съоръжението доста празнична и това със сигурност ще мотивира домакините.

Аут за "драконите" е единствено украинският бранител Ларин, който все още страда от контузия.

Селекцията на Веселин Великов няма да претърпи промени и той най-вероятно ще разчита на същия състав, който игра в Павлодар.

Веселин Великов: Искам публиката да е играч номер 12 за нас!

"Дяволът не е толкова черен"

Настроението в клуба е изключително позитивно и в Русе са категорични, че излизат в този мач, за да вземат скалпа на казахтанския тим.