Отборът на Рубин (Казан) е на крачка от класирането за следващата фаза на турнира Лига Европа. Руският тим разби днес без особени затруднения Шамроук Роувърс с категоричното 4:1. Все още обаче руският тим не се е класирал напред в надпреварата, тъй като трябва да изчакат двубоя между Тотнъм и ПАОК.

След този кръг Рубин е с 10 точки, докато ПАОК е с 8, а англичаните със 7. Шамроук пък е твърдо последен в групата.

Днес на терена имаше само един тим. Рубин изнесе много силен мач. Още в 10-ата минута Нелсон Валдес успя да открие резултата. Той се пребори за една топка със защитата на съперника и излязъл сам срещу вратаря успя да го прониже за 1:0.

Само след 60 секунди обаче гостите шокиращо успяха да изравнят резултата. Кен Оман бе точен и възстанови интригата.

В 36-ата минута обаче Рубин отново излезе напред в резултата. Бибрас Начо с много хубав далечен удар успя да изведе руснаците за втори път напред в резултата.

През второто полувреме силите на гостите не стигнаха тимът дори да се върне за малко в мача. Валдес бе оставен само 6 минути след старта на втората част сам срещу страа на гостите и го преодоля за 3:1. Обафеми Мартинс пък фиксира крайния резултат след час игра.