Рома спечели гостуванети на Йънг Бойс с 2:1. Мачът беше от група "А", където са още българският ЦСКА и румънският шампион ЧФР (Клуж).

Голът за Йунг Бойс беше отбелязан от Жан Пиер Нсаме от дузпа в 14-ата минута.

ЦСКА - ЧФР Клуж, на живо

Развой на срещата по минути

Срещата започна с леко предимство за домакините. След няколко разменени атаки се стигна до 13-ата минута, в която капитанът на "вълците" Браян Кристанте влезе в единоборство с футболист на съперника, за което реферът прецени, че е нарушение в наказателното поле.

И все пак римляните пропуснаха отлична възможност за изравнителен гол в 41-вата минута. Тогава Перес си проби път към наказателното поле и излезе сам срещу вратаря, но не намери мрежата.

В 59-ата минута Фонсека направи тройна смяна, вкарвайки Жордан Верету, Мхитарян и Джеко.

Точно десет минути бяха необходими на Джеко да покаже класата си, извеждайки Бруно Перес в коридор. Бразилецът се възползва от това с хладнокръвен завършващ изстрел за 1:1.

Малко след това Бюрги можеше да даде нов аванс на Йънг Бойс, но ударът му с глава мина близо до гредата.

Обратът стана факт в 74-ата минута. Арменецът Мхитарян центрира към включилия се атака Кумбула и той беше точен с глава за 2:1 за Рома.

Докрая и двата тима имаха своите шансове, но до нов гол не се стигна.

Стартови състави:

Йънг Бойс: Фон Балмос, Бюрги, Лустенбергер, Цезигер, Хефти, Рийдер, Сиеро, Масейрас, Фаснахт, Нсаме, Нгамалеу

Рома: Лопес, Кумбула, Фацио, Жезус, Карсдорп, Вийяр, Кристанте, Бруно Перес, Карлес Перес, Педро, Борха Майорал