90+4′
Турнир: Лига Европа Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 12 455
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА загуби с 0:2 от ЧФР Клуж в първия си двубой от групите на Лига Европа

Кошмарен старт за ЦСКА в групите на Лига Европа, Клуж приземи болезнено "червените"

Селекцията на Стамен Белчев загуби с 0:2 домакинството си на румънския шампион

90+3′

Официално предупреждение за капитана на ЦСКА - Валентин Антов.

89′

Терена напуска и другият голмайстор на националния стадион - Марио Рондон.

88′

Хърватският нападател Дебелюх бива заменен от Войтуш.

87′
Снимка 501955

85′

Александру Кипкиу е човекът, който стигна до разпра с Тибо Вион и също е официално предупреден.

84′

Тибо Вион се заяде с футболист на гостите и получава жълт картон от съдията.

83′

Перейра се появява в игра за Клуж. Той ще замени Константин Паун.

80′

Енрике Рафаел пък ще замени уморилия се Георги Йомов.

79′

Стамен Белчев прави две смени. Стефано Белтраме се появява в игра вместо Тиаго.

78′

Голмайсторът Киприан Деак бива заменен от Александру Кипчиу.

Снимка 501957

73′

ГОЛ ЗА КЛУЖ. ДЕАК БЕЛЕЖИ ОТ ДУЗПА! За жалост ЧФР Клуж успя да удвои своята преднина в 73-ата минута. Турският рефер Халил Умут Мелер отново посече "червените" в Европа, след като  даде доста спорна дузпа в полза на гостите. Габриел Дебелюх и Амос Юга влязоха в сериозна физическа битка в наказателното поле на ЦСКА. Резултатът от нея беше, че и двамата футболисти паднаха на тревата, но съдията прецени, че инициатор на случилото неспортсменско действие е дефанзивният халф на "червените". С отговорната задача да изпълни 11-метровия удар се нагърби Киприан Деак, който не трепна срещу Бусато и направи 0:2.

71′
Снимка 501949

70′

Офанзивна рокада в селекцията на Стамен Белчев. Юнус Санкаре напуска терена, а вместо него ще видим централния нападател Ахмед Ахмедов.

68′

Две неубедителни отигравания от Али Соу в рамките на 120 секунди. При първото, той не съумя да изведе сам срещу вратаря Георги Йомов. След това самият нападател не сътвори добро първо докосване, чрез което да се измъкне от последния в съперниковата защита.

65′

Тибо Вион преодоля двама съперника и отправи нещо средно между удар и центриране, което не намери своя адресат.

63′

Смяна в редиците на ЦСКА. Жул Кейта се появява в игра, а терена напуска Джером Синклеър.

61′
Снимка 501947

60′

Тактическо нарушение на Георги Йомов, което ще му донесе жълт картон. Първи в мача.

52′

ГОЛ ЗА КЛУЖ. ПОПАДЕНИЕ НА РОНДОН. Най-неприятното за българския евробоец се случи в 52-ата минута. Румънците бързо изпълниха статично положение, след което Киприан Деак центрира около точката на дузпата. Там нападателят Марио Рондон се бе вклинил между Синклеър и Матей, като с глава не остави никакъв шанс на Бусато.

48′

ЦСКА можеше да разгърне отлична контраатака с началото на второто полувреме. "Армейците" имаха числено превъзходство, но сякаш Йомов и Али Соу не вложиха необходимата динамика. Тя пък се изгуби съвсем, когато кълбото стигна до Синклеър, който от своя страна не можа да осъществи хитрия си извеждащ пас за Санкаре.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 501936

45′

ПОЧИВКА!

41′

Малко, след като размени позицията си с Джером Синклеър, Георги Йомов създаде опасност и отдясно. Остро негово подаване по земя доведе до сериозно неразбирателство между Бурка и Винисиус, от което за съжаление не успя да се възползва Али Соу.

36′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Първенецът на Румъния отбеляза гол в 36-ата минута, но още преди попадението на трансилванци, реферът от Турция бе отсъдил нарушение срещу Юрген Матей.

35′
Снимка 501937

32′

Георги Йомов можеше да бъде автор на голова асистенция, ако при поредна атака на ЦСКА, бе действал малко по-акуратно спрямо паса си към Соу. Грешката му предизвика бърза контра за ЧФР Клуж, която беше завършена с мощен удар на Деак. Тибо Вион обаче застана решително на пътя на топката и така не позволи по-драматични мигове за съотборника си Густаво Бусато.

30′

Отбраната на ЦСКА сякаш не бе подготвена за бързата атака на Клуж в 30-ата минута. Тогава тя позволи на Паун да спечели сериозни метри с топка в крака, а последвалият му изстрел по земя беше спасен от Бусато.

29′

Дамян Джокович получи подигравателни подсвирквания от феновете на ЦСКА, след като халфът на съперника се опита да изненада Бусато от изключително далечна дистанция. В шута му нямаше нито точност, нито сила.

26′
Снимка 501935

23′

Али Соу си спечели добра позиция в полето на гостите и в 23-ата минута превърна в опасен изстрел с глава центриране на Тибо Вион. Вратарят на Клуж беше заел правилното място и улови сравнително лесно.

18′

ПАУН! ЧФР Клуж демонстрира, че също има амбиции в този мач с атаката си в 18-ата минута. Киприан Деак показа техника на малък периметър, след което подаде за Константин Паун. Националът на Румъния стреля технично, а топката стана още по-опасна, след като се отклони в тялото на Юрген Матей. Най-лошото все пак не се случи и всичко се размина с ъглов удар.

14′

Снимка 501934

13′

Амос Юга затвърди доминацията на ЦСКА с нов шут от средна дистанция в 13-ата минута. Той премина на метър и половина от дясната греда на северните ни съседи.

9′

Тиаго напредна мощно през центъра в 10-ата минута. Португалецът в точния момент реши да продължи за Санкаре. Бившият играч на ПСЖ замахна лъжливо, след което премести топката на удобния си ляв крак и отправи изстрел. Той бе в очертанията, но не притесни сериозно Бългърдеан.

6′

АЛИ СОУ!! Вихреният "червен" натиск продължи и в 6-ата минута нова добра ситуация се откри пред ЦСКА. Бранител на ЧФР Клуж върна прекалено слабо за своя вратар и пасът бе пресечен от Али Соу. Гамбиецът реши да стреля моментално, от почти нулев ъгъл, но за жалост стражът на румънците отново беше на ниво.

Снимка 501939

3′

ЙОМОВ! КАКВО НАЧАЛО! Окрилени от своята вярна публика, възпитаниците на Стамен Белчев имаха перфектната възможност да открият резултата още във втората минута. Георги Йомов получи кълбото по фланга, след което в типичния си стил елиминира съперник и насочи към далечния ъгъл. Стражът на гостите Бългърдеан обаче се намеси решително и отрази.

Снимка 501938

2′
Пламен Марков: Успех на футболистите! Надяваме се на летящ старт

"Дано победим, пък дори и с не чак толкова атрактивна игра"

2′
Ето как ще се спазват противоепидемичните мерки на ЦСКА - ЧФР Клуж

Отделени бяха седалките, на които зрителите могат да сядат

1′

98. Николае Чърнац

Дългоочакваният миг за "червена" България настъпи! ЦСКА стартира участието си в груповата фаза на Лига Европа. След перфектно представяне в елиминациите и отстраняването на четири съперника, момчетата на Стамен Белчев си заслужиха правото да бъдат сред най-добрите във втория по сила европейски клубен турнир.

Сакалиев: Нека днес ЦСКА се "регистрира" в списъците на победителите!

"Предстои поредното предизвикателство"

"Армейците" попаднаха в група "А", където още са съставите на Рома, Йънг Бойс и ЧФР Клуж. Именно срещу румънския първенец стартира и голямото предизвикателство за столичния гранд. Арена на сблъсъка ще бъде националният стадион "Васил Левски", който заради противоепидемичните мерки в у нас и в Европа, ще приюти малко над 12 000 фена на ЦСКА. А както се досещате, те можеха да бъдат далеч повече...

Снимка 498976

Източник: БГНЕС

На снощната си пресконференция Стамен Белчев обяви, че тимът му ще се опита да приложи обичайната си игра, акцентирайки върху трайното владение на топката. Единствената по-сериозна дилема пред наставника в дните преди срещата бе кой да партнира на Валентин Антов в центъра на отбраната. Той най-вероятно ще заложи на капитана Петър Занев, който е и най-опитният в състава. Това означава, че на пейката ще остане колебливият от началото на кампанията Юрген Матей. Дебют за ЦСКА в Европа може да направи французинът Тибо Вион. Все още от травма пък се възстановява Пламен Гълъбов. Напълно очаквано, "червената" атака се повежда от Али Соу.

Стоичков: Успех, армейци! От мен и Иван Саморано!

Надъха ЦСКА

"Армейците" могат да се осланят на силната си домакинска форма в евротурнирите. В последните си 6 мача те нямат загуба - 5 победи и 1 равенство. Последното им поражение е на 9 август 2018-а, с 1:2 от Копенхаген.

анкета

Ще победят ли ЦСКА и Лудогорец в първите си мачове от групите на Лига Европа?

Да, и двата отбора ще започнат с победи 26.8%

Само ЦСКА ще победи 42.9%

Само Лудогорец ще победи 15.1%

И двата тима няма да стигнат до победата 12.5%

Не мога да преценя 2.7%

Само два пъти ЦСКА е записвал 5 победи в един сезон в Европа. Правили са го единствено легендите, които стигнаха до полуфинал за КЕШ срещу Интер и после тези, записали същото голямо постижение за КНК срещу Барселона. Успех днес записва имената на Вальо Антов и компания в историята.

Стамен Белчев: Искаме да вкараме два гола в първите две минути, няма само да се браним

Белчев: Искаме да вкараме два гола в първите две минути, няма само да се браним

"Ние знаем нашите слаби и силни места"

Мнозина румънци, свързани с нашата страна, взеха отношение преди мача с ЧФР Клуж. Нито един от тях, в лицето на Янис Зику, Йоан Андоне, Клаудиу Кешеру, Флорентин Петре и др., обаче не обяви своите сънародници за фаворит, тъй като признаха безспорната класа на "червения" тим.

Съставът на Дан Петреску разполага със солидна единадесеторка и футболистите му знаят как да постигат необходимия резултат. През тази година те нямат загуба в гостуване. За последно паднаха навън на 8 декември 2019-а, с 1:2 от Ботошани, а след това имат 9 победи и 5 равенства на чужд терен, което е повече от впечатляваща серия.

В ЦСКА пазят неприятни спомени от съдията Халил Мелер

Реферът на мача с Клуж е истински кошмар за ЦСКА

Срещата с Копенхаген остава в съзнанието на "червените"

Лошата новина за румънската легенда е, че най-вероятно няма да може да използва централния нападател Билел Омрани (27 г.). Французинът е с травма от мача с Ботошани (2:1). Дори той да не е на терена, ЧФР има достатъчно играчи в нападение - Марио Рондон, Габриел Дебелюх и Якуб Войтуш. Наскоро към клуба се присъедини и бразилският халф Вилиам Соареш.

Снимка 501150

Източник: puterea.ro

Победа в груповата фаза на Лига Европа носи 570 000 евро, а равенството е оценено на 190 000 евро от същата валута.

Петър Занев: ЦСКА има шансове и възможности да преодолее тази група

"Трябва да не допускаме елементарни голове"

Главен съдия на срещата е Халил Умут Мелер от Турция. Въпросният вече е свирил на ЦСКА в Лига Европа, при гостуването на "червените" в Дания на ФК Копенхаген, когато негови много спорни отсъждания доведоха до отпадането на българите. Помощник на гореспоменатия ще бъде Мустафа Ейсой и Чевджет Комурчоуглу. Четвърти арбитър е Корай Генчерлер.