Рома и Фейенорд запазиха жива интригата за реванша в Ротердам след седмица, след като в първи 1/16-финал в Лига Европа завършиха наравно 1:1 в Рим.

Домакините от Италия откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Жервиньо. В 22-ата минута националът на Кот д'Ивоар засече триково с пета центриране по земя на Торосидис и вкара изключително красив гол. Малко преди това, от сходна ситуация, Жервиньо стреля в аут.

След почивката обаче гостите от Ротердам изравниха. Разписа се Казим-Ричардс в 55-ата минута след добавка. Имерс отправи точен удар, Скорупски с една ръка изби в горната греда, топката обаче се върна към Казим-Ричардс, който от 4-5 метра на празна врата нямаше проблем да се разпише.

До края на мача нови голове не паднаха и двата отбора оставиха развръзката за реванша в Холандия след 7 дни.