Рейнджърс пречупи госта си Порто в среща от груповата фаза на турнира Лига Европа.

Шотландският гранд спечели на собствен терен с 2:0, след попадения на Морелос и Дейвис. И двамата бяха точни през второто полувреме на битката.

Снимка 451760

Източник: Twitter

Така Порто остава под номер 3 във временното класиране на групата, а на сметката си тимът има 3 спечелени точки. Рейнджърс и Йънг Бойс са с по 7 пункта и спорят за лидерската позиция в таблицата.

Първата част на срещата в Шотландия не бе особено напрегната, като домакините разполагаха с териториален превес, но не успяваха да материализират превъзходството си.

Снимка 451762

Резултатът беше открит в 69-ата минута на мача. Тогава Алфредо Морелос даде заслужено предимство на тима си.

Само четири минути по-късно Дейвис също бе точен, като голът успокои състава му и съвсем отказа гостите от по-нататъшна съпротива.

Снимка 451758

За Порто следва нелеката задача да гостува отново, този път на Йънг Бойс. Рейнджърс също ще играе далеч от дома, като ще се отчете с визита на Фейенорд.