Брайтън победи Олимпик (Марсилия) с минималното 1:0 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Лига Европа. Жоао Педро отбеляза победното попадение.

През първото полувреме най-чистата ситуация бе на сметката на гостите на стадион "Амекс" в Брайтън. Джонатан Клаус стреля в напречната греда. След почивката късметът отново обърна гръб на френския тим. Амин Ари също нямаше късмет и негов удар срещна лявата греда.

Уест Хем - Фрайбург 2:0 в мач от Лига Европа

Уест Хем удари Фрайбург и спечели битката за първото място в Група А

Ето подробности

"Чайките" търпеливо изчакваха своя момент, който дойде в 88-ата минута. Жоао Педро отправи силен шут от вътрешността на наказателното поле, който донесе успеха на английския отбор.

В друг мач от група "Б" Аякс победи АЕК с 3:1. Така Брайтън оглави класирането с актив от 13 точки. Олимпик Марсилия продължава към 1/16-финалите на надпреварата с 11 пункта. Аякс ще играе в Лигата на конференциите, след като нидерландци събраха 5 пункта. Последен остана АЕК с 4 точки.