Ред Бул (Залцбург) победи Олимпик (Марсилия) с 2:1 в полуфинален мач-реванш от Лига Европа, но беше елиминиран от надпреварата.

Двубоят на стадион "Ред Бул Арена" бе решен след продължения, след като в редовното време завърши с успех за домакините с 2:0. Точни в тяхна полза бяха Хайдара и Шлагер.

Австрийците бяха изправени пред голямо прeдизвикателство, тъй като допуснаха поражение с 0:2 в първата среща и трябваше да изиграят перфектен мач, за да намерят място на финала.

И почти го направиха...

Снимка 354336

Източник: UEFA.com

Попадение на влезлия като резерва Роландо 4 минути преди края на второто продължение обаче реши всичко в този сблъсък.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ред Бул (Залцбург) - Олимпик (Марсилия) 2:1, гостите нанасят своя удар!

Гостите не допускат повече от един гол във вратата си

Французите спечелиха пет от последните си седем мача в турнира, в които водеха и на полувремето. Ред Бул пък остава без загуба на свой терен през кампанията.

На четвъртфиналите момчетата на Марко Розе паднаха с 2:4 от Лацио, изостанаха още в началото в реванша, но след това вкараха четири гола и се класираха напред. Един подобен сценарий днес щеше да ги изстреля на финала.

Снимка 354338

Марсилци играят много атрактивен футбол, но тимът е твърде непостоянен през целия сезон, спечелвайки само едно от последните си шест гостувания в Лига Европа, като в четири от тях дори не успя да се разпише.

Залцбург вече победи този съперник в турнира през този сезон, надвивайки го с минималното 1:0 в груповата фаза. Все пак е за отбелязване, че колкото и да са непостоянни навън, от Олимпик не допускат повече от един гол на мач във вратата си. Днес го направиха.

Снимка 354341

Първото полувреме съвсем не предложи на феновете яростната битка, която те си представяха преди началния сигнал. Той пък бе забавен именно заради действията на привържениците на гостуващия тим. Те оформиха непрогледна димна завеса на терена, след обилното използване на пиротехнически средства. Мачът се забави с около минута и половина.

Срещата стартира вихрено, като Рами пропусна да се разпише от непосрествена близост в самото начало.

За огромно съжаление на запалянковците, това остана и един от най-запомнящите се моменти за цялата първа част.

Снимка 354342

Гостите се затвориха в защита, изчаквайки възможности на контраатака. Предвид предимството им от първия двубой, тези им действия донякъде бяха обясними.

Домакините на пръв поглед притежаваха инициативата, но страхът от допускане на фатална грешка, а с това и общо трети гол в сблъсъка от тази фаза натежа.

Футболистите на Олимпик спираха действията на съперника си основно в средата на терена, като не им позволяваха да разгърнат възможностите си в противоположната половина от игрището.

В края на първата част играта загрубя и няколко футболисти на гостите бяха официално предупредени. Така или иначе обаче попадения не бяха реализирани.

Снимка 354343

Втората част започна вихрено за гостите, но те набързо пропиляха няколко чисти положения за отбелязване на може би решителен гол.

Домакините взеха нещата в свои ръце и в 53-ата минута вече бяха свършили половината от работата си за днес. Хайдара премина през една четвърт от отбора на съперника и прати топката в мрежата за 1:0.

След 65 минути игра пък шокът за Гарсия и компания беше пълен, като разбъркване в наказателното поле на тима и поседвал изстрел на Шлагер доведоха до избита неточно топка от Сар, който прати кълбото във вратата на собствения си тим за 2:0.

Снимка 354344

Малко преди края на мача футболистите на Марсилия претендираха за игра с ръка на бранител на домакините в наказателното поле, но в крайна сметка сигнал за нарушение на правилата не беше даден.

В редовното време нови голове не паднаха, като последваха продължения.

В тях 4 минути преди последния сигнал драмата стана абсолютна, като влезлият като резерва Роландо засече топката в мрежата след центриране от корнер и класира Олимпик на финала в Лига Европа!

За оспорване на съдийско решение и опит на Хайдара да се саморазправи с главния съдия, футболистът на Ред Бул (Залцбург) получи втори жълт картон и беше изгонен от терена.