Домакините определено се мотивираха за краен успех в сблъсъка.

Официално предупреждение за Адил Рами.

53′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Хайдара изкупи всичките си грехове в този мач с чудесен индивидуален пробив и успешен завършек.

Футболистът на Ред Бул дава предимство на състава си в резултата!

52′

Разбъркване в полето на Олимпик.

Луис Густаво не можа да избие топката.

Домакините обаче не успяват да се възползват.

50′

Пайе центрира!

Валер Жермен стреля от въздуха.

Неточен изстрел.

49′

Ново неуспешно действие на Хайдара.

Пак слаба изява на футболиста на домакините.

46′

Изстрел на Окампос в близкия ъгъл!

Размина се на сантиметри футболистът на гостите с попадението.

Добра възможност в полза на марсилци.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме съвсем не предложи на феновете яростната битка, която те си представяха преди началния сигнал. Той пък бе забавен именно заради действията на привържениците на гостуващия тим. Те оформиха непрогледна димна завеса на терена, след обилното използване на пиротехнически средства. Мачът се забави с около минута и половина.

Срещата стартира вихрено, като Рами пропусна да се разпише от непосрествена близост в самото начало.

За огромно съжаление на запалянковците, това остана и един от най-запомнящите се моменти за цялата първа част.

Гостите се затвориха в защита, изчаквайки възможности на контраатака. Предвид предимството им от първия двубой, тези им действия донякъде бяха обясними.

Домакините на пръв поглед притежаваха инициативата, но страхът от допускане на фатална грешка, а с това и общо трети гол в сблъсъка от тази фаза натежа.

Футболистите на Олимпик спираха действията на съперника си основно в средата на терена, като не им позволяваха да разгърнат възможностите си в противоположната половина от игрището.

В края на първата част играта загрубя и няколко футболисти на гостите бяха официално предупредени. Така или иначе обаче попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

39′

Жълт картон за Лопес.

36′

Жълт картон за Сар.

35′

Феновете на гостите преустановиха използването на бомбички и димки, но продължават все така мощно да подкрепят любимците си.

32′

Плахи опити на марсилци да атакуват по фланговете.

Без особен успех.

Снимка 354337

25′

Хайдара често губи топката в средата на терена и по този начин не дава възможност на съотборниците си да развият атаките на тима.

Няма да бъде изненадващо, ако футболистът на домакините бъде заменен още на почивката.

19′

Изстрел от въздуха на Сансон!

Топката минава на сантиметри от целта.

Едно от интересните положения от началото на двубоя.

11′

Прекалено предпазливо начало от страна и на двата тима.

Игра с ръка на Сансон в средата на терена е най-интересното "събитие" на игрището.

Всеки от съставите осъзнава, че има много да губи тази вечер...

Снимка 354339

6′

Шанс за Рами!

Той обаче загуби равновесие в най-важния момент и не успя да стреля точно.

2′

Началото беше забавено с минута и половина, заради силно затруднената видимост на терена, вследствие от използваните от феновете на Олимпик пиротехнически средства.

Снимка 354326

1′

Понграчич Сари

Ред Бул (Залцбург) приема Олимпик (Марсилия) в полуфинален мач-реванш от Лига Европа. Двубоят на стадион "Ред Була Арена" стартира в 22:05 часа.

Австрийците са изправени пред голямо прeдизвикателство, тъй като допуснаха поражение с 0:2 в първата среща и сега ще трябва да изиграят перфектен мач, за да намерят място на финала.

Французите спечелиха пет от последните си седем мача в турнира, в които водеха и на полувремето. Ред Бул обаче все още няма загуба на свой терен през кампанията.

Снимка 327942

Източник: twitter.com/OM_Officiel

На четвъртфиналите момчетата на Марко Розе паднаха с 2:4 от Лацио, изостанаха още в началото в реванша, но след това вкараха четири гола и се класираха напред. Един подобен сценарий днес ще ги изстреля на финала.

Марсилци играят много атрактивен футбол, но тимът е твърде непостоянен през целия сезон, спечелвайки само едно от последните си шест гостувания в Лига Европа, като в четири от тях дори не успя да се разпише.

Снимка 312672

Източник: Twitter

Залцбург вече победи този съперник в турнира през този сезон, надвивайки го с минималното 1:0 в груповата фаза. Все пак е за отбелязване, че колкото и да са непостоянни навън, от Олимпик не допускат повече от един гол на мач във вратата си.

Олимпик (Марсилия) победи Залцбург с 2:0