Реал Бетис победи с 2:0 ХИК Хелзинки при гостуванетоси във Финландия в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Двата отбора са в една група с българския шампион Лудогорец и Рома, които завършиха при резултат 2:1 за "орлите".

След изиграването на двубоите на първо място в групата е Реал Бетис, следван от Лудогорец, Рома и ХИК.

В 33-ата минута Малик Абубакари си освободи пространство в наказателното поле и отправи удар, но топката профуча покрай вратата. Три минути по-късно Луиз Енрике пое рикуширала топка и стреля, но Конър Хазард се отличи с качествена намеса.

В 44-ата минута Уилиям Карвальо се извиси над всички, но Хазард отново не бе преодолян. В добавеното време на първата част Насим Буджелаб извърши нарушение в наказателното поле и Бетис получи дузпа. Нападателят Уилиян Жозе се нагърби с изпълнението и който изведе отбора напред в резултата 0:1.

В 64-ата минута Жозе отбеляза второ попадение, след като успя с прецизен удар да порази  противниковата врата. Три минути по-късно Малик Абубакари засече добро центриране и с прецизен удар реализира, но голът не бе признат заради отсъдена засада.

Лудогорец - Рома 2:1 в Лига Европа

Лудогорец го направи! Рома на колене! Първа победа за "орлите" в Лига Европа от 2019-а година насам