След като с огромна доза късмет елиминира Литекс в турнира за Лига Европа, унгарският Дьошгьор си намери майстора. Амбициозният руски Краснодар се оказа прекалено голяма хапка за маджарите, които бяха разгромени с 1:5 у дома. Едно от попаденията за Краснодар реализира бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо.

Мачът не беше никак труден за "биковете", които взеха солиден аванс още до почивката с голове на Ари и Одил Ахмедов. В началото на второто полувреме Бакша намали на 1:2, но за повече унгарците нямаха сили.

Маурисио Перейра заби третия гол за Краснодар, а в последните минути тимът на Олег Кононов довърши домакините. Първо Жоазиньо вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владимир Бистров, а след това бившият национал сам се разписа, оформяйки крайното 5:1 за Краснодар.