Наставникът на Севиля Хуанде Рамос бе в доста приповдигнато настроение след успеха на неговия тим на Шахтьор в 1/8 финала за Купата на УЕФА. В допълнителното време резултатът бе 2:1 за домакините, но благодарение на попадението на вратаря на Севиля Палоп тимът се добра до продължения, в които отбеляза и трети гол.

"В този случай не просто късметът, а безизходицата ни помогна. Нямахме кой знае колко възможности, вече бях включил резервите, които можеха да ни помогнат. В интерес на истината обаче считам, че надиграхме противника през по-голямата част от времето и заслужено се класираме.

Бяхме далеч по-добрият отбор през първата част и превъзхождахме Шахтьор и през втората. А при 2:2 вече и получихме психологическо предимство и бях сигурен, че ще отбележим отново. Е, разбира се, това е първият случай в кариерата ми, в който вратарят ни спасява отбора. Оцених усилията му и го поздравих след мача. Посвети гола на новоредения си син", коментира Рамос след двубоя.