ПСВ Айндховен се наложи категорично с 4:1 над Трабзонспор в 1/16-финален мач-реванш от Лига Европа. Така след успех с 2:1 в първия двубой, „филипсите" се класираха безпроблемно за следващото стъпало, където ги чака Валенсия.

Станислав Манолев игра цял мач за холандския тим и се представи на добро ниво, а и бе доста улеснен от противниковия отбор.

Всъщност, интригата в мача приключи още през първото полувреме. ПСВ започна стихийно и поведе още в 15-ата мин чрез Дрис Мертенс, който бе точен от дузпа. Още четвърт час по-късно Тим Маваж удвои резултата, а Кевин Строотман покачи на 3:0 в 38-ата мин.

Голмайсторът на турците Бурак йълмаз намали в  43-ата, но секунди по-късно всички надежди на гостите бяха попарени от собствения им вратар. Толга Зенгин игра с ръка извън наказателното си поле и остави Трабзон с десет души на терена.

Разбираемо, ПСВ върна газта след почивката, но не и преди Тим Матавж да реализира второто си попадение в мача (53. мин.) и тотално да обезкуражи и без това свалилите гарда турци.