ПСВ Айндховен започна участието си в груповата фаза на Лига Европа със загуба. „Филипсите" паднаха малко изненадващо като гости на Днипро в Денпропетровск с 0:2.

Българинът Станислав Манолев, за разлика от последните няколко срещи от Ередивизи, този път поне бе в групата на холандците. Нашенецът обаче за пореден път не записа нито секунда игра, но пък треньорът Дик Адвокаат сигурно съжалява за решението си.

Конкурентът на Манолев за поста на десен бек - Атиба Хътчинсън си заби автогол в 58-ата мин. и на практика уби шансовете на отбора си за нещо повече. Само няколко минути по-рано Днипро вече бяха повели в резултата чрез бразилеца Матеуш.

В другия мач от тази група F Наполи победи без проблеми шведския АИК Стокхолм с 4:0.  Големият герой за южняците тази вече се казваше Едуардо Варгас. Той заби хеттрик във вратата на скандинавците. Варгас се разписа в 6-ата, 49-ата и 69-ата минута. Звездата на Наполи Марек Хамшик обаче си изпроси глупав червен картон през втората част и вероятно ще пропусне няколко срещи от турнира. Джемайли оформи крайното 4:0 в добавеното време.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ НА ЛИГА ЕВРОПА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!