ПСВ Айндховен взе щастлива победа като гост на Рапид (Букурещ) с 3:1. Цял мач за холандците изигра Станислав Манолев. Българинът се представи на прилично ниво на стадиона в румънската столица, като не блесна с нещо особено, но и не допусна фатални грешки.

„Филипсите" успяха да вземат трите точки едва в последните минути, когато паднаха и победните голове. Дотогава домакините удържаха бързите играчи на ПСВ, а и те на свой ред имаха добри положения за повече от едно попадение.

Рапид започна добре и поведе след половин час игра  Игралият и в ЦСКА Даниел Панку засече с глава едно центриране пред корнер, а Дан Алекса довкара топката малко пред голлинията.

Айндховенци изравниха малко преди почивката чрез централния си защитник Вилфред Баума, който се разписа след подаване от фаул на Мертенс.

След почивката и двата тима имаха няколко възможности за гол, които обаче бяха пропилени. Така двубоят си вървеше към логично 1:1, когато късметът се усмихна на холандците. В 89-ата мин Ола Тойвонен изведе ПСВ напред, а в даденото продължение Тим Матавз оформи крайното 1:3.

В другия мач от тази група „С" Легия (Варшава) надви Апоел (Тел Авив) с 3:2, благодарение на късен гол на Радович.

ПСВ е лидер в групата с  точки,докато Рапид и Легия имат по 3. Без актив е Апоел.