ПСВ Айндховен отпадна от Лига Европа, след като изпусна куп положения и успя да завърши само 1:1 в реванша срещу Валенсия. Холандците бяха пълни господари на терена след почивката, но брилянтните изяви на вратаря Диего Алвес спаси „прилепите" от загуба. Цял мач за айндховенци изигра Станислав Манолев и получи жълт картон.

ПСВ започна добре под ръководството на новия си треньор Филип Коку и Ола Тойвонен имаше страхотен шанс за гол в 25-ата минута, след като Маноелв му „сложи" топката на главата, но шведът пропусна.

В самия край на първата част Манолев сбърка лошо при дълго подаване към Алба, който се опита красиво да прехвърли Титон, но полският вратар се разпъна максимално и успя да избие.

Веднага след почивката част „Лос Че" поведе. Защитата на ПСВ не успя да избие добре едно центриране от корнер, Адуриц стреля отдалеч и Рами отклони топката с глава, изненадвайки Титон - 0:1.

В 63-ата. Мин Тойвонен изравни. Матавж продължи с глава едно центриране към шведа, той си свали на гърди и веднага насочи топката във вратата, не оставяйки шанс на Алвес - 1:!.

От тук до края на мача „филипсите" натиснаха здраво. Тойвонен, Вайналдум и Матавж имаха добри положения, но всеки пък Алвес спасяваше. Строотман също можеше да се разпише, но бразилската стена на вратата на Валенсия пак се оказа непробиваема. .

Испанските завършиха мача с десет души, след като в последните минути Рами бе изгонен. Защитникът бе провокиран от Тойвонен и го удари без топка, което не остана скрито за асистент-рефера зад вратата.

Жребият за 1/4-финалите в турнира е в петък.