ПСВ Айндховен почти си осигури класиране за 1/16-финалите на Лига Европа. В мач от група I "филипсите" смазаха с 3:0 Дебрецен и с 10 точки са еднолични лидери в класирането.

Лекцията на холандците започна в 22-ата минута, когато лидерът им Ибрахим Афелай откри след отработено взаимодействие с Балаш Джуджак.

Секунди преди почивката мачът на практика приключи, след като Джонатан Рейс вкара дежурния си гол.Крайното 3:0 оформи Стайн Вуйтенс в заключителните минути.

Другият фаворит в тази група Сампдория отново се изложи срещу украинския Металист (Харков). След като преди 2 седмици "моряците" паднаха като гости, сега те стигнаха само до нулево реми на "Луиджи Ферарис".

Така Металист остава на второ място в групата със 7 точки, а Самп са трети с 5. Дебрецен е с нулев актив.