Спартак (Москва), с българина Ивелин Попов, извоюва първи успех в груповата фаза на тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

Московчани изиграха страхотен мач срещу шотландския Рейнджърс и го победиха с 4:3 на своя "Откритие Арена", въпреки че гостите повеждаха на три пъти в резултата.

Гредите и Оливие Жиру помогнаха на Челси за успех над БАТЕ

Поредна победа за селекцията на Маурицио Сари в Лига Европа

Ивелин Попов, който бе на терена 71 минути, асистира на Лоренцо Мелгарехо за първия гол на Спартак, бе в основата на второто попадение за своя тим, а веднъж падна в наказателното поле, след нарушение на противников състезател, но съдията така и не отсъди дузпа.

Снимка 388315

Източник: EPA/БГНЕС

Рейнджърс откри след автогол на Еременко 5 минути след началото на срещата. В 22-ата Попов бе асистент на Мелгарехо, който изравни с глава. До края на първата част Рейнджър поведе на два пъти чрез Кандейас (27") и Глен Мидълтън (41"), а Спартак се добра до едно попадение - след автогол на Конър Голдсън (35"). През второто полувреме домакините стигнаха до 3-те точки след нови две попадения, дело на Луис Адриано (58") и Софиан Ани (59").

Лацио удари нов шамар на посредствен ОМ

"Орлите" са сигурни за едно от първите две места в група Н

Това бе първи успех за Спартак Москва срещу шотландски отбор в европейските клубни турнири. Рейнджърс пък прекъсна серията си от 11 мача без поражение в Европа под ръководството на Стивън Джерард.

Малко радост и за Фенербахче!

Турският гранд спечели домакинството си на Андерлехт

СПАРТАК (МОСКВА) - РЕЙНДЖЪРС 4:3

0:1 Роман Еременко- автогол ( 5"), 1:1 Лоренцо Мелгарехо (22"), 1:2 Даниел Кандейас( 27"), 2:2 Конър Долгсън - автогол ( 35"), 2:3 Глен Мидълтън (41"), 3:3 Луис Адриано (58"), 4:3 Софиан Ани (59")