Турнир: Лига Европа Стадион: "Зимбру", гр. Кишинев (Молдова) Зрители: 422

Петрокуб - Лудогорец 1:2 в плейофен мач от Лига Европа

Късен обрат помогна на Лудогорец за триумф в Молдова, "орлите" официално са част от елитната фаза на Лига Европа

Делев и Рик Джонатан измъкнаха разградчани от поредна несполука като гост

90+3′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:2! РИК ДЖОНАТАН Късметът все пак покри „орлите“ и те си тръгнаха като победители от Молдова. В последната възможна секунда Рик Джонатан най-накрая сполучи след безбройните си опити за красив гол от средна дистанция. Упоритостта му се възнагради в 93-ата минута, когато брилянтно негово насочване свари неподготвен Смаленеа, за да донесе и крайния успех за българския представител.

90+2′

Кърнуту получава жълт картон малко преди последния съдийски сигнал.

89′
Снимка 680569

Източник: startphoto.bg

88′

ГРЕДА! Спас Делев можеше да се превърне в абсолютен герой за своя тим малко преди края, когато беше близо до това да донесе и пълния обрат в молдовската столица. Националът на България се добра до отбита топка след корнер и я "подряза" с много сила. Мощният му шут разтресе напречната греда на Петрокуб, но не пожела и да се оплете в мрежата на Силвиу Смаленаеа.

83′

Педро Нареси приключва участието си в мача, а вместо него ще видим Спас Делев.

82′

Иван Йорданов получава жълт картон малко след появата си на терена.

Снимка 680570

78′

Котогой е поредната смяна за молдовците. Напуска терена Лунгу.

77′

Санду се появява в игра, а напускащият е Пушкаш.

76′

Иван Йорданов влиза в игра за Лудогорец, а участието си приключва Агибу Камара.

76′

Дерой Дуарте ще замени Куба Пьотровски.

Снимка 680571

74′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:1! СПАС ДЕЛЕВ Численото неравенство на стадион "Зимбру" бързо помогна на лудогорци да се върнат в мача. Една от смените на Захари Сираков - Спас Делев, му се "отблагодари" за гласуваното доверие с попадение за 1:1. Опитният нападател се възползва максимално от грешно отиграна топка заради плахи действия на Йон Борш. Ветеранът в редиците на гостите пресече слабия пас към вратаря Смаленеа и с лекота го преодоля за 1:1.

72′

Платика е замененият футболист за Петрокуб, влиза Диало.

72′

Кърнуту се появява на терена в Кишинев. Напуска Лупан.

68′

Руан Круз приключва участието си в мача, а на терена влиза Спас Делев.

68′

Квадво Дуа ще доиграе мача, а напускащият е Кайо Видал.

Снимка 680572

62′

Демиан Влиза в игра за Петрокуб, заменяйки голмайстора Амброз.

57′

ДОМАКИНИТЕ ВЕЧЕ СА С ЧОВЕК ПО-МАЛКО! Срещата се развиваше сравнително добре за футболистите на Петрокуб, които имаха наченки за това, че могат да отбележат поне още един гол в мрежата на Лудогорец. Огромна глупост обаче направи техният бранител Виктор Мудрач. Въпросният си изкара жълт картон, след като фаулира Рик Джонатан в 57-ата минута. Официалното предупреждение го ядоса и той иронично започна да ръкопляска на главния съдия от Германия. Саша Щегеман не му остана длъжен и веднага го декорира с ново наказателен картон, който означаваше и край на участието му в този европейски сблъсък.

54′

Защитата на Лудогорец определено имаше напрегната вечер в Кишинев. Серджио Падт трябваше да се намесва решително в рамките на 120 секунди, когато първо отрази удар на Амброз, а после и такъв на Пушкаш.

49′

Захари Сираков явно бе дръпнал здраво конско на своите момчета, които стартираха доста по-агресивно втората част. Рик Джонатан и Кайо Видал „подгряха“ ръкавиците на Смаленеа, но стражът на Петрокуб продължи да бъде непробиваем и пак обра аплодисментите с безупречните си намеси.

Снимка 680573

48′

Капитанът Амброуз получава официално предупреждение.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

Лудогорец продължи да създава ядове на опонента си главно чрез удари от средна дистанция. Руан Круз отправи опасен изстрел в 41-ата минута, но Смаленеа пак внимаваше и спаси.

Снимка 680574

37′

ПЛАТИКА! Домакините не спираха да създават положения и лесно достигаха до опасни голови позиции. В 37-ата минута преднината на "орлите" можеше да намалее още повече, ако Михал Платика не бе малко по-точен пред гола. Халфът се оказа непокрит около дузпата при пас от фланга, но насочването му с глава излезе в аут.

32′

Ситуацията за лудогорци можеше да стане още по-неприятна, ако в 32-ата минута неразчетено излизане на Серджио Падт, като по чудо, не бе наказано с жестоки последствия. Нидерландецът изобщо не прецени едно центриране, ала и футболистите на Петрокуб нямаха възможността да насочат в опразнената от него врата.

30′

Агибу Камара прекали с желанието си да спечели въздушен двубой, заради което получава жълт картон.

Снимка 680575

27′

ГОООЛ ЗА ПЕТРОКУБ! 1:0! АМБРОЗ! Макар да изглеждаше, че Лудогорец контролира събитията на терена в Кишинев, радост обзе публиката на Петрокуб след гола на любимците им за 1:0 в 27-ата. Михай Лупан вдъхнови своя тим чрез отлична атака през центъра. Акцията му завърши с пас вдясно за капитана Амброуз, който от удобна позиция шутира под плонжа на Падт. Не успя да изчисти от голлинията и притичалият Аслак фон Витри.

20′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Българският първенец се възползва от груба грешка в отбраната на Петрокуб и можеше да открие резултата в 20-ата минута. Сон изскочи сам срещу стража на молдовците, но завършващият му изстрел не съумя да преодолее Смаленаеа.

7′

Лудогорец разви добра атака в 5-ата минута. Кайо Видал получи добър пас и навлезе в наказателното поле на домакините, след което стреля, но неточно в аут.  Пет минути по-късно Руан Круз отправи много опасен удар, но Силвиу Смаленеа плонжира и изби в корнер.

6′

Василие Жардан получава официално предупреждение.

Снимка 680576

4′

Домакините стартираха идея по-активно, след като от първия съдийски сигнал започнаха да атакуват по двата фланга. Сериозни опасности пред стража Падт обаче липсваха.

2′

Срещата започва с минута мълчание в памет на починалия преди няколко дни Свен-Йоран Ериксон.

1′