Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 5467

Ботев спечели гостуването си на Партизани с 3:1

Ботев е класа! "Канарите" обърнаха Партизани и са почти сигурни за втория кръг в Лига Европа

Страхотни изпълнения на Косоко и Неделев подчиниха албанския гранд

89′

Последна смяна за "канарите". Напуска Тодор Неделев, а на негово място влиза Серкан Юсеин.

86′

Крум Стоянов отстъпва мястото си на терена. Вместо него оставащите минути ще доиграе Лазар Марин.

86′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! 1:3!!! КОСОКО!! И докато албанският съперник отчаяно се бореше за изравнително попадение, Ботев съумя да го накаже и с трети категоричен гол. Нигериецът Атанда допусна груба грешка, която позволи на Косоко да остане сам срещу стража на домакините. Последва елегантен негов финт и лесен гол, който само фиксира крайното 3:1!

81′

Първа смяна в лагера на Ботев. Тони Тасев заменя изморилия се Фелипе Бризола.

64′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! ПЪЛЕН ОБРАТ!! ТОДОР НЕДЕЛЕВ! Съдбата най-сетне реши да възнагради Ботев в 64-ата минута, когато резултатът заслужено стана 2:1 за българския тим. По подобие на първия си гол, "канарите" отново сразиха съперника си след гениално индивидуално изпълнение от далечна дистанция. Този път в епицентъра на събитията беше Тодор Неделев, който с премерен изстрел хвърли в делириум резервната скамейка на пловдивчани.

63′

Реалдо Фили ще се опита да промени в позитивен аспект представянето на своя тим.

61′

И ПАК СТОЯНОВ! Въпреки полюсното си представяне, Крум Стоянов продължи да бъде най-опасният играч на Ботев. Така беше и в 61-ата минута, когато сливналията отправи техничен изстрел по посока албанската врата, ала Албан Ходжа изби ефектно с една ръка.

60′

Жълт картон за Лъчезар Балтанов, който спря с ръка обещаваща атака на Партизани.

57′

КРУМ СТОЯНОВ! Силната игра на Ботев се пренесе и през втората част. Наглед малко нелепа комбинация между Бризола и Косоко стигна до краката на Крум Стоянов, който обаче доказа същността си на защитник и от перфектна позиция отправи безкрайно разочароващ изстрел в аут.

56′

Спокойно начало на втората част. Няма опасности пред една от двете врати.

56′

Първа рокада в лагера на Партизани.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

ГРЕДА!! Краят на първото полувреме донесе още един „златен“ шанс за „канарчетата“. Нова чудесна тяхна атака даде шанс на Крум Стоянов да чукне към Омар Косоко, който от сравнително малък ъгъл удари страничната греда на съперника.

33′

НЕДЛЕВ!! Пълният обрат в албанската столица можеше да бъде факт в 34-ата минута. Тодор Неделев изпълни своя специалитет – пряк свободен удар и запрати топката заплашително в горния десен ъгъл на Партизани. Опитният Албан Ходжа обаче предвидливо бе направил няколко крачки и с две ръце улови опасната топка.

25′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:1!! КОСОКО! Представянето на Ботев най-сетне бе увенчано с гол на чужд терен при настъпването на 25-ата минута. Комбинация в центъра изведе звездата Омар Косоко на стрелкова позиция. Националът на Бенин не се притесни да шутира от над 20 метра и по този начин не остави никакъв шанс на Албан Ходжа.

23′

Жълт картон за Крум Стоянов, който според главния съдия е симулирал.

19′

НАТИСКЪТ НА БОТЕВ НЕ СТИХВА! Въпреки съдийската тесла, гостите от България не спряха с моментния си натиск. За наше съжаление, на два пъти отлична класа демонстрира стражът на домакините Албан Ходжа, който в рамките на 60 секунди спаси много опасни удари от разстояние на Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов.

18′

ИГРАЧИТЕ НА БОТЕВ ИСКАТ ДУЗПА!! Реферът Брин Маркам-Джоунс си навлече гнева на "канарчетата" в 18-ата минута, когато не отсъди дузпа в полза на Ботев. Тодор Неделев комбинира умело с Косоко и реши да отправи изстрел, който срещна ръката на намиращия се в наказателното поле Котобели. Броженията на пловдивчани обаче не бяха уважени от уелския съдия.

15′

Постепенно Ботев поизравни играта в предни позиции. Атакуващото трио Стоянов-Неделев-Косоко на няколко пъти създаде някакво напрежение пред вратата на Партизани, но нито един техен устрем не бе белязан от нещо по-значимо.

4′

Старши-треньорът - Сюлейман Старова се гордее с факта, че отборът му е непобеден от 6 месеца.

4′

ГОЛ ЗА ПАРТИЗАНИ!!1:0!! СУКАЙ!! Това добро лице на Ботев обаче издържа едва 4 минути преди домакините да стигнат до ранно попадение в своя полза.Наглед дълго подаване Ейахир Сукай бе подценено от Цветомир Панов, който позволи на офанзивният халф да отправи шут от границата на наказателното поле. Опитът му сякаш изненада Иван Чворович, който само изгледа как коженото кълбо се забива в долния му ляв ъгъл.

3′

Селекцията на Партизани е смес между млади и опитни футболисти. В столичния тим играят доста албански национали, като най-популярните от тях са вратарят Албан Ходжа, Арбнор Фейзулахи и Емилиано Вила. Внимание трябва да се обърне и на косовския национален състезател - Ибраими.

2′

Минутите преди двубоя бяха истинско приключение за феновете на пловдивчани, които преживяха арест в Македония, а след това се млатиха здраво с ултраси на Партизани.

Масов бой между фенове на Ботев и Партизани

Фенове на Ботев и Партизани се биха в центъра на Тирана

Бултрасите били нападнати от 200 албанци

2′

КРУМ СТОЯНОВ!! За разлика от  повечето български отбори, които започват доста плахо европейските си гостувания, играчите на Ботев бяха много близо до това да отбележат гол още в 50-ата секунда. Крум Стоянов бе изведен прекрасно зад отбраната на Партизани, но грешно второ докосване го лиши от това да отправи може би точен изстрел в мрежата на Албан Ходжа.

1′

99. Рналдо Калари 11. Тони Тасев

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира участието си в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. Съперник на "канарчетата" в първия квалификационен кръг на надпреварата е албанският Партизани. Носителят на Купата на България е гост в днешния сблъсък.

Селекцията на Николай Киров запази голяма част от основните си играчи, като най-важното действие бе задържането на Тодор Неделев, който отново ще играе като преотстъпен от състава на Майнц 05. Пловдивчани няма да могат да разчитат на контузения централен защитник Радослав Терзиев и на нападателя Фернандо Виана, който има визови проблеми.

Феновете на Ботев закопчани от полицията в Македония

Вижте тук причината

В лагера на "канарчетата" много ще разчитат на опитния Данчо Минев, който тази вечер ще направи повторен дебют с екипа на Ботев. В отбрана пък ще си партнират бившите левскари Виктор Генев и Пламен Димов. Самотник в атака пък ще бъде Омар Косоко, който упорито е спряган за трансфер в чуждестранен тим.

Ботев ще се радва на достойна подкрепа от своите фенове, като очакванията са, че в Албания гърла ще дерат около 150 бултраси. Разбира се, ако бъдат пуснат от македонската полиция, след като бяха задържани в Крива паланка заради рисуването на свастики.

Николай Киров към Партизани: Добрите сте, но не ни е страх от вас

"Съперникът играе твърдо", смята треньорът на Ботев

За последно Ботев игра в Лига Европа през кампания 2014/2015. В първия кръг бе елиминиран Либертас от Сан Марино, но във втория "жълто-черните" отпаднаха позорно от втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен.

Партизани има дългогодишна история в европейските клубни турнири. Тя минава през битки и с два български тима. Първата от тях е през кампания 1963/64, когато за КЕШ албанците губят от нашия Спартак (Пловдив) с общ резултат 2:3. Осем години по-късно, в същия турнир, Партизани падат още по-тежко от роден представител. Този път техен палач е ЦСКА, който побеждава с 0:1 и 0:3.

Безспорно най-големият си успех в Европа - Партизани постига през изминалата кампания, когато отстраняват Ференцварош след дузпи, а в третия предварителен кръг за ШЛ биват елиминирани от Залцбург. Това обаче позволява на столичани да играят плейоф за влизане в групите на Лига Европа, който обаче е загубен от руския ФК Краснодар след 0:0 и 0:4.

Партизани Тирана: Надигащата се албанска сила

Научете повече за съперника на Ботев в Лига Европа

Домакините очакват малко над 5000 зрители да ги подкрепят от трибуните. Старши треньорът - Сюлейман Старова се гордее с факта, че отборът му е непобеден от 6 месеца.

Жегата в Тирана и лошото състояние на терена притесняват треньорския щаб на Ботев, но въпреки това всички в лагера на пловдивчани са оптимисти, че ще бъде постигнат положителен резултат.

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши първият сблъсък между Партизани и Ботев?

Виж резултати

Победа за Партизани! Ботев няма да направи нищо значимо срещу албанците. 23.1%

Равенство, което ще остави шансове на "канарите" за реванша. 25.6%

Триумф за Ботев! Хората на Ники Киров ще ни изненадат приятно с успех още на албанска земя. 38.5%

Този двубой не ме вълнува по никакъв начин. 12.8%

Главен съдия на срещата е уелсецът Брин Маркам-Джоунс от Уелс, с помощници Даниел Бекет и Люис Едуардс. Четвърти арбитър е Дейвид Морган.

Победителят от тези два сблъсъка ще срещна някой измежду отборите на Бейтар (Йерусалим) и унгарския Вашаш.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК: ЛИНК 1,

Шеф в Партизани: Ботев? Трябва да ги елиминираме