Гръцкият ПАОК успя да измъкне престижна точка като гост на руския Рубин в първи мач от тазвечершната програма на Лига Европа. Гърците като цяло не играха добре и не заслужаваха кой знае колко да измъкнат нещо, но в крайна сметка успяха да го направят.

Първото полувреме бе особено скучно. И двата тима мислеха предимно за защита. Гърците бяха особено окопани в собствената си половина и рядко излизаха напред да атакуват.

Противно на всякаква логика, именно ПАОК поведе в 23-ата минута. С голям принос за гола бе стражът на Рубин Сергей Рижиков. Вратарят излезе неразчетено в опита си да пресече пресече подаване на Лазар към Георгиос Георгиадис, но не успя да го направи и нападателят откри резултата със слаб удар - 0:1.

До края на частта домакините направиха няколко сериозни пропуска с удари отдалеч, най-вече на Карадениз и Касаев. Съдията пък спести чист червен картон на играч на гостите.

В началото на второто полувреме играчите на Рубин се хвърлиха в мощен натиск. След няколко пропуска, все пак руснаците изравниха. Натхо шутира, топката рикошира във Валдес и влезе в мрежата - 1:1.

В 66-ата минута Рубин вече водеше. Крешич парира далечен удар, но след това Дядюн отблизо добави за 2:1.

ПАОК продължи да играе защитно и въпреки това изравни. В 78-ата минута се стигна до едно центриране, при което Фотакис стреля с глава, а Рижиков не се намеси добре и се стигна до ново равенство - 2:2.