Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа в груповата фаза на Лига Европа. След преживяното унижение в дербито срещу Манчестър Сити, "червените дяволи" леко надигнаха глава с международен триумф при гостуването си Омония с 3:2. Ерик Тен Хааг изобщо не беше подценил мача, залагайки на оптимален състав. В него място намери и Кристиано Роналдо, който обаче не успя да се разпише за всичките 90 минути в Никозия.

Нещата за "червените дяволи" стартираха ужасяващо, след като "детелините" се оттеглиха на почивката като водещи след попадението в 34-ата минута чрез Ансарифард.

След паузата Тен Хааг се наложи да направи смени, които дадоха своя ефект. В основата на обрата до 1:3 бяха Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. Английският национал се разписа на два пъти, докато Марсиал даде поредна заявка за титулярното място с гол в мрежата на кипърците.

До края Омония направи интригата по-голяма, след ката Панайоту фиксира крайното 2:3 в 85-ата минута. В самия край вместо домакините да стигнат до изравняването, Кристиано Роналдо можеше да направи 2:4, но стреля близо до дясната греда.