Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+5′

Край на срещата.

90+4′

ГОООООЛ ЗА МАРСИЛИЯ!!! Хироки Сакай се разписа на празна врата. Вратарят Петер Гулаши се включи в атака при изпълнение на корнер, след който домакините организираха бърза атака, завършена от японеца с попадение.

90+2′

Огюстен продължи топката към Поулсен в наказателното поле. Датчанинът отправи удар, който Пеле успя да спаси.

90+1′

Удар с глава на Наби Кейта излезе в аут.

89′

Жълт картон за Сакай.

87′

Жълт картон за Конате.

83′

Ангиса влиза на мястото на Пайе.

Снимка 350462

Източник: Twitter

80′

Гостите владеят инициативата в последните минути, но не успяват да затруднят Пеле.

66′

Бернардо заменя Упамекано.

63′

Лукас Окампос заменя Флориан Товен.

61′

Юсуф Поулсен влиза на мястото на Марсел Забитцер.

Снимка 350461

60′

ГООООООЛ ЗА МАРСИЛИЯ!!!! Димитри Пайе направи фантастичен пробив и с удар в сглобката направи резултата 4:2.

55′

ГОООООЛ ЗА РБ (ЛАЙПЦИГ)!!! Наби Кейта проби и стигна до наказателното поле. Гвинеецът пусна към Жан-Кевин Огюстен, който с техничен удар вкара за 3:2.

Снимка 350459

54′

Емил Форсберг влиза на мястото на Диего Деме.

53′

Пропуск на Митроглу! Гръцкият нападател бе изведен на отлична позиция в наказателното поле, но се забави и стреля покрай вратата.

51′

Жълт картон за Митроглу.

48′

Отлична възможност за Марсилия. Петер Гулаши успя на два пъти да спаси удари на Митроглу и Амави, с които запази шансовете на своя отбор да продължи в следващата фаза.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

40′

Центриране на Сакай отдясно завърши с удар от въздуха на Митроглу, а кълбото мина близо до горната греда.

38′

ГООООЛ ЗА МАРСИЛИЯ!!!! Флориан Товен се разписа с глава след центриране на Димитри Пайе от пряк свободен удар.

28′

Адил Рами влиза на мястото на Буна Сар.

Снимка 350454

Източник: UEFA.com

17′

Фантастичен гол на Димитри Пайе бе отменен. Халфът стреля извън наказателното поле и прати неспасяемо топката във вратата на Гулаши. Играчите на Марсилия започнаха да се радват, а реферът Бьорн Кауперс го отмени заради нарушение на Костас Митроглу при подаването към Пайе.

12′

Удар с глава на Амави излиза в аут.

9′

ГООООЛ ЗА МАРСИЛИЯ! Пълен обрат за домакините. Олимпик организира бърза контраатака. Топката попадна в Морган Сансон, който нанесе удар, отразен от Гулачи. Топката се върна в халфа и той отново стреля, но унгарецът пак се справи. Последва обаче мощен удар на Буна Сар, при който стражът нямаше какво да стори.

Снимка 350455

7′

Камара блокира тежък удар на Огюстен. Топката излезе в корнер.

6′

ГОООООЛ ЗА МАРСИЛИЯ!!! Бубакар Камара продължи топката към далечната греда след изпълнение на корнер, където Костас Митроглу успя да засече топката във вратата. Кълбото рикошира и в Щефан Илзанкер преди да попадне в мрежата.

3′

ГООООЛ ЗА РБ (ЛАЙПЦИГ)!!!! Гостите организираха добра атака. Наби Кейта намери Огюстен в наказателното поле, нападателят успя да продължи топката към Брума, а португалецът с мощен удар вкара за 0:1.

2′

Димитри Пайе получи топката в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар и топката излезе в аут.

1′

29. Андре Замбо Ангиса 24. Доминик Кайзер

Олимпик (Марсилия) приема РБ (Лайпциг) в реванш от четвъртфиналите в Лига Европа. Двубоят на "Велодром" започва тази вечер в 22:05 часа. Първата среща на "Ред Бул Арена" завърши с минимална победа на "биковете" с 1:0.

Германският тим може да се превърне в едва втория отбор, който достига до най-добрите 4 в Европа в дебютния си сезон. Лайпциг допусна много грешки в отбрана при загубата с 1:4 от Байер (Леверкузен) в Бундеслигата и днес няма право да ги повтори.

РБ Лайпциг надигра Олимпик (Марсилия) - 1:0

"Биковете" без грешка и срещу Олимпик (Марсилия)

Минимален успех за германския отбор

Под въпрос за срещата е голмайсторът Тимо Вернер. Германският национал получи контузия в първия мач, но най-вероятно ще бъде рискуван. За Наби Кейта също ще се решава в последния момент.

В същото време за домакините се завръща Флориан Товен. Същото важи и за защитника Роландо. Двубоят със сигурност пропускат Стив Манданда и Адил Рами.

Барселона се прехласна по младок от РБ Лайпциг, плаща 100 млн. евро, за да го купи