Отборът на Разен Балшпорт (Лайпциг) записа поредната си важна победа в европейските клубни турнири през настоящия сезон.

Немският състав спечели домакинството си на френския Олимпик (Марсилия) в първия 1/4-финален сблъсък от надпреварата в Лига Европа.

"Биковете" се наложиха над своите гости с минималното, но напълно достатъчно за победата им 1:0.

Снимка 349471

Източник: UEFA.com

Автор на единственото попадение за тима стана Тимо Вернер, разписал се в самия край на първото полувреме. В продължението на първата част той получи добър пас от Форсберг и даде по-скоро заслужена преднина на тима си.

Снимка 349472

Вторите 45 минути бяха доста оспорвани, като дори в даден момент от развитието на срещата гостите обърнаха нещата в своя полза, що се касае до владението на топката.

Това обаче не водеше до нищо сериозно за отбора, който така и не успяваше да преодолее истинската стена пред стража на домакините.

Снимка 349473

Звездата на Олимпик - Лукас Окампос този път не съумя да се превърне в герой за тима си, но все още разполага с тази възможност, като тепърва предстои реваншът на френска земя.

Преди него - предимство от един крехък, но много ценен гол за "червените бикове".

Атлетико (Мадрид) победи Спортинг (Лисабон) с 2:0

Атлетико със сериозна заявка за полуфинал, Спортинг загуби звездата си за "Алваладе"

2:0 за испанския гранд в първия мач