Олимпик (Марсилия) намери място в полуфиналите на Лига Европа, след като постигна зрелищна победа с 5:2 над РБ (Лайпциг) в мач-реванш от четвътрфиналите. Първият мач в Германия бе завършил с победа 1:0 за "биковете". Брума (3) даде преднина на гостите на "Велодром", но след французите изравниха след автогол на Щефан Илсанкер в 6-ата минута. В 9-ата Буна Сар даде преднина на домакините, а в 38-ата Флориан Товен заби трети гол.

В началото на втората част Жан-Кевин Огюстен направи 3:2, а след това последваха нови две попадения за Марсилия дело на Димитри Пайе (60) и Хироки Сакай (90). Така с общ резултат 5:3 тимът на Руди Гарсия чака утре съперника си, с който ще спори за място във финала.

Олимпик (Марсилия) - РБ (Лайпциг) 5:2

Олимпик (Марсилия) - РБ (Лайпциг) 5:2, Сакай сложи точка на спора

"Биковете" спечелиха първата среща с 1:0

Двубоят започна отлично за гостите от Германия. В 3-ата минута Брума получи подаване от Огюстен в наказателното поле и със силен удар вкара за 0:1.

Домакините отговориха мигновено. В 6-ата минута Камара продължи центриране от корнер към далечната греда. Там Костас Митроглу насочи топката към вратата, кълбото рикошира в Щефан Илсанкер и се оплете в мрежата на Лайпциг за 1:1.

Снимка 350459

Източник: Twitter

Три минути по-късно френският тим излезе напред в резултата. Играчите на Руди Гарсия организираха бърза контраатака. Петер Гулаши успя да избие два поредни удара на Морган Сансон, но топката се озова в Буна Сар, който с мощен шут вкара за 2:1.

В 17-ата минута Димитри Пайе вкара с хубав удар извън наказателното поле, но попадението бе отменено от главния рефер Бьорн Кауперс. Съдията отсъди нарушение на Митроглу към паса за халфа.

В следващите минути двата тима намалиха темпото. Въпреки това в 38-ата минута Марсилия стигна до трето попадение. Димитри Пайе центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Флориан Товен с хубав удар с глава се разписа за 3:1.

Снимка 350461

В 40-ата минута удар от въздуха на Митроглу мина в опасна близост до вратата на Гулаши.

Втората част започна със силен домакински натиск. В 48-ата минута вратарят на Лайпциг спаси вратата на два пъти след удари на Митроглу и Джордан Амави от близка дистанция.

Пет минути по-късно гръцкият нападател се озова на отлична позиция в наказателното поле, но стреля покрай лявата греда.

Снимка 350462

В 55-ата минута, против всякаква логика, РБ (Лайпциг) стигна до гол. Наби Кейта проби и продължи кълбото към Жан-Кевин Огюстен. Френският нападател с техничен удар преодоля Пеле за 3:2.

Пет минути по-късно домакините си върнаха авансът от два гола, който им осигуряваше място на полуфиналите. Димитри Пайе нахлу в наказателното поле и с фантастичен удар преодоля Гулаши за 4:2.

Снимка 350460

След попадението темпото на игра спадна, а и двата тима видимо се поизмориха. "Биковете" държаха инициативата, но трудно намираха път към вратата на Йоан Пеле. Марсилия от своя страна разчиташе на опасни контраатаки.

В края на срещата Кейта и Поулсен пропуснаха да вкарат решителен гол за гостите. В четвъртата минута на продължението Хироки Сакай оформи крайното 5:2. Марсилия се възползва от включването в атака на вратаря Петер Гулаши и японецът вкара на празна врата.