Отборът на Марибор ще бъде следващият съперник на българския шампион Лудогорец в Лига Европа.

Това стана ясно, след като тимът записа второ поражение в третия квалификационен кръг на Шампионската лига и отпада от надпреварата.

Така във втория по сила турнир Марибор ще срещне "орлите" от Разград, които победиха TNS с 5:0 в първата среща между двата състава и едва ли ще сбъркат в реванша.

Лудогорец продава Жуниор Брандао в Иран

Лудогорец продава чужденец в Иран за луди пари

Лично агентът на футболиста е признал за интереса

Марибор записа втора поредна загуба с 1:3 от Розенборг, който пък продължава в следващия етап от Шампионската лига.

Гостите поведоха в заключителните минути на първата част, когато Руди Пожег вкара за 0:1. Розенборг възстанови равенството след по-малко от 10 минути игра през второто полувреме, с гол на Александер Сьодерлунд. "Черно-белите" стигнаха до обрат и отбелязаха за втори път в 61-ата минута, когато Андерс Конрадсен отбеляза след центриране от корнер за 2:1. Третото попадение за норвежкия колос реализира отново Конрадсен в 81-ата минута.

Марибор е все по-близо до битки с Лудогорец в Лига Европа

"Виолетовите" загубиха с 1:3 от Розенборг в третия предварителен кръг на Шампионската лига