Последният носител на Купата на УЕФА Шахтьор (Донецк) няма да може да защити трофея си. Украинците отпаднаха още на 1/16-финалите след като завършиха 1:1 с Фулъм. Англичаните бяха спечелили първата среща с 2:1 и така продължават напред.

Фулъм поведе в 33-ата минута, като точен за тима от Лондон бе Хангелад. След почивката Шахтьор натиска и  стигна до изравняването в 69-ата мин. чрез Жадсон. Гостите обаче успяха да запазят благоприятния резултат, въпреки че останаха и с човек по-малко в последните минути, след като червения картон видя Дани Мърфи.

На 1/8-финалите Фулъм ще срещне Аякс или Ювентус.

В друг много интересен мач Галатасарай загуби инфарктно у дома от Атлетико (Мадрид) с 1:2 (общ резултат 2:3)  и също напусна турнира. Шимао откри за испанците в 63-ата минута. Само 3 мин. по-късно Кейта изравни. Турците останаха с човек по-малко в 80-ата мин, след като Канер бе изгонен за втори жълт картон. Мачът вървеше към продължения, когато Диего Форлан донесе победата на своя тим и потопи стадиона в скръб.

Така "дюшекчиите" вече чакат следващия си противник, който ще бъде Евертън или Спортинг.

Панатинайкос също си осигури място на 1/8-финалите. В много интересен мач гърците надиграха с 3:2 като гости Рома. При същия резултат, пак в полза на атиняни, завърши и първата среща.

Рийзе даде преднина на "вълците" още в 11-ата минута. "Зелените"нанесоха своя удар само в рамките на 5 мин. - от 40-ата до 45-ата. Сисе на два пъти, и Нинис докараха резултата до 1:3 и убиха амбициите на римляните.

Даниеле де Роси все пак направи загубата на "джалоросите" по-почетна в 67-ата мин, разписвайки се за крайното 2:3.

ПАО ще срещне в следващия кръг Ред Бул или Стандард.