Лудогорец осигури участието си в групите на Лига Европа, които се явяват утешителна награда за разградчани през настоящата кампания в евротурнирите, след като отборът отпадна в пресявките на Шампионска лига.

На пътя на разградчани застана литовският Судува, който бе победен с 2:0 в първия мач в Разград, което на практика обезсмисли реванша в Литва, завършил без да бъдат отбелязани попадения в двете врати.

"Орлите" безспорно бяха по-добрият тим на терена, но не убедиха, че не са позволили подценяване на съперника - това, от което Димитър Димитров се опасяваше преди началото.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Судува - Лудогорец

Способни ли са домакините на чудо?

През първото полувреме голове не бяха реализирани. Най-близо до отбелязване на попадение беше Абел Анисе, но негов изстрел срещна дясната греда на вратата на съперника.

Гостите владееха инициативата в огромна част от времето, като диктуваха темпото на игра и редуваха скоростни акции с такива, преминаващи постепенно по фланговете.

Изсипването на кълбото в пеналта на Судува не носеше нищо ценно на разградчани, като в един момент те се отказаха от този си подход.

Домакините разчитаха на статични положения и контраатаки.

Те използваха всяко странично хвърляне, фаул или корнер, за да пращат топката току пред стража на българския тим.

В повечето случаи обаче Хорхе Броун бе на мястото си, а когато закъсняваше бе умело покриван от защитниците пред себе си.

Снимка 308377

Натанаел, Мисиджан и Вандерсон бяха основните източници на напрежение за състава на Судува, като Джоди Лукоки не успя да замести подобаващо оставения на пейката Клаудиу Кешеру на върха на атаката на "орлите".

През вторите 45 минути и двамата треньори извършиха част от смените си, в опит да променят развоя на срещата.

Това обаче не се случи.

Шампионите не бяха достатъчно убедителни, като в цели 3 случая можеха да допуснат гол във вратата си и само късметът им помогна да не направят това.

В същото време акциите на тима в половината на съперника се брояха на пръстите на едната ръка.

Така или иначе промяна в резултата не бе регистрирана и по този начин Лудогорец очаквано продължава в групите на Лига Европа.