84′

Жълт картон за Леймонас.

81′

Изчистена от голлинията топка в полето на Броун!

Добра работа на може би най-добрия футболист на разградчани в мача - Игор Пластун.

80′

Леймонас сменя Чвейдукас.

78′

Жоао Пауло сменя Лукоки.

68′

Везевичиус сменя Лаукжемиус.

63′

Алтъпармаковски заменя Манзоро.

62′

Вандерсон стреля от статично положение!

Топката е избита, при добавката си бразилецът отново е неуспешен.

61′

Второ поредно грубо нарушение на Керла, само в рамките на няколко минути.

Без ново официално предупреждение за него...

60′

Жълт картон за Керла.

55′

Жълт картон за Светослав Дяков.

54′

Късмет за Лудогорец!

Центриране в полето на Броун намери тяло на бранител и топката насмалко не посети българската врата.

51′

Второто полувреме до момента буквално прелива от тежки нарушения в средата на терена.

Играта загрубя.

Домакините не спират да провокират състезателите на българския тим.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

През първото полувреме голове не бяха реализирани. Най-близо до отбелязване на попадение беше Абел Анисе, но негов изстрел срещна дясната греда на вратата на съперника.

Гостите владееха инициативата в огромна част от времето, като диктуваха темпото на игра и редуваха скоростни акции с такива, преминаващи постепенно по фланговете.

Изсипването на кълбото в пеналта на Судува не носеше нищо ценно на разградчани, като в един момент те се отказаха от този си подход.

Домакините разчитаха на статични положения и контраатаки.

Те използваха всяко странично хвърляне, фаул или корнер, за да пращат топката току пред стража на българския тим.

В повечето случаи обаче Хорхе Броун бе на мястото си, а когато закъсняваше бе умело покриван от защитниците пред себе си.

Натанаел, Мисиджан и Вандерсон бяха основните източници на напрежение за състава на Судува, като Джоди Лукоки не успя да замести подобаващо оставения на пейката Клаудиу Кешеру на върха на атаката на "орлите".

45′

Почивка.

44′

Мисиджан със страхотно изпълнение на странична ножица!

Кълбото преминава на сантиметри от целта.

41′

Изстрел на Лаукжемиус!

Броун спасява.

Добро положение за тима на Судува.

38′

Две поредни много добри намеси на Пластун.

Домакините сякаш се раздвижиха по фланговете си.

Центриранията в полето на разградчани зачестиха.

33′

Дяков се озовава в добра позиция, но вместо да стреля, подава към Лукоки.

Гол няма, резултатът се запазва непроменен.

30′

Шут на Мисиджан!

Бранител избива топката от голлинията.

29′

Пропуск на Мисиджан!

Върджил можеше да подаде на останалия сам Вандерсон, но предпочете сам да отиграе ситуацията.

28′

ГРЕДА!

Абел Анисе нацелва десния дирек, като така и няма достатъчно късмет срещу този опонент.

Той стреля в рамката на вратата и в първия сблъсък между двата състава.

21′

Лукоки стреля!

Гол няма, а и флагът на страничния арбитър е вдигнат високо.

17′

И Лукас Саша пробва късмета си, при едно разбъркване в полето на съперника.

Ударът му не постига крайната си цел.

14′

Мощен изстрел на Лукоки!

Вратарят на домакините спасява.

Играта му започва да напомня за изявите му от предишния сблъсък между двата тима.

12′

Жълт картон за Лаукжемиус.

9′

Натанаел стреля силно!

Топката преминава встрани от целта.

До момента съперникът на българския тим разчита единствено на контраатаки.

5′

Гостите владеят топката почти през цялото време.

Сред най-дейните на терена е Мисиджан.

1′

8. Мариян Алтъпармаковски 28. Клаудиу Кешеру

Лудогорец е на прага на участие в групите на Лига Европа, които се явяват като утешителна награда за разградчани през настоящата кампания в евротурнирите, след като отборът отпадна в пресявките на Шампионска лига.

На пътя на разградчани застава литовския Судува, който бе победен с 2:0 в първия мач в Разград, а от видяното на терена може да заключим, че българският шампион едва ли ще има проблеми на днешния реванш в Литва.

Все пак играчите на Херо трябва да имат едно наум, защото вече гостуваха в тази страна, допускайки обрат срещу Жалгирис с 1:2.

Димитър Димитров няма да може да разчита на две основни фигури - Марселиньо и Козмин Моци, които пропускат срещата заради наказания.

Двубоят започва в 20:30 часа.

Лудогорец с официална тренировка на "АРВИ Футбол Арена"