Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

Хайдук отстрани Левски след победа и на реванша в София

Левски направи първата крачка, но препятствието "Хайдук" се оказа невъзможно за преодоляване

"Сините" допуснаха пълен обрат срещу хърватския гранд и се сбогуваха с Лига Европа

85′

ГОЛ ЗА ХАЙДУК!! 1:2!! ЕРЦЕГ! Видимо разочаровани от инкасираното попадение, играчите на Левски сякаш изгубиха надежда за краен успех. Всичко това доведе от липса на концентрация в отбрана, от което се възползва звездата на гостите Анте Ерцег. Нападателят с №50 елегантно се справи с трима бранители в "синьо" и с кинжален шут в далечния ъгъл осъществи пълния обрат на "Герена".

83′

Тактическа смяна за гостите от Хърватия. В игра влиза босненецът Кожул.

82′

Алекс Боримиров е последната възможност за промяна в "синия" тим.

79′

ГОЛ ЗА ХАЙДУК!! 1:1!! ФРАНК ОХАНДЗА! За съжаление на всички, преднината на столичани не се задържа за по-дълъг период от време. Поредната атака на Хайдук завърши с подаване към намиращия се в наказателното поле на Левски - Франк Оханджа. Резервата се възползва от физическата си мощ и се завъртя с топка в крака. Последва негов изстрел, който се отклони в краката на Горанов и стана невъзможен за спасяване от Божидар Митрев.

77′

Първа смяна и за отбора на Хайдук. Франк Охандза заменя Влашич.

76′

Напрегнати минути без интересни положения на "Герена". Двата тима се нагаждат към новите събития на терена.

68′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! СЕРДЖИУ БУШ!! 1:0!! Сякаш от нищото, отборът на Левски нанесе своя голов удар в 68-ата минута. Поредна постепенна атака на левскарите завърши с перфектно центриране на Цветкович, който видя непокрития на дузпите Серджиу Буш. Появилият се като резерва румънец бе безпощаден и с глава хвърли в еуфория всички "сини" сърца на и около "Герена".

64′

ГОЛЪТ ВЪВ ВРАТАТА НА ЛЕВСКИ ВИСИ НА КОСЪМ! С течение на вторите 45 минути, активизацията в селекцията на Левски си пролича, но това остави и множество свободни пространства за гостите от Хайдук. Само за няколко мига отбраната на домакините оставаше сама срещу куп офанзивни играчи на хърватите и само стабилните намеси на Горанов и Митрев ги лишаваха от заслужено попадение.

61′

Жълт картон за Борха Лопес, който спря откъсващия се Мапуку.

60′
За пореден път Жуниор Мапуку се оказва в положение на засада.

58′

Роман Прохазка опита специалитета си - изстрел от далечно разстояние, който обаче не намери очертанията на хърватската врата.

Снимка 304862

56′

Франсис Нар най-сетне напуска игра и бива заменен от Серджиу Буш. Изваждането му доведе до радостни възгласи от феновете пред сектор "А".

48′

Грешките в отбраната на Левски се пренесоха и през втората част. В 48-ата минута Давид Яблонски допусна неточност в изнасянето на топката и последвалият удар на Ерцег бе спасен от Митрев.

46′

На полувремето в лагера на Левски е извършена смяна. Бабатунде Адениджи заменя Васил Панайотов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

И ПАК ШАНС ЗА ХАЙДУК!! Края на първата част отново донесе неволи за софиянци. Младият Фран Тудор отново се оказа невъзможен за спиране по крилото и само добрата намеса на Божидар Митрев спря головия устрем на хърватския национал.

41′
Собственикът на Левски - Спас Русев е на трибуните, стискайки палци за краен успех на "сините".

38′

Божидар Митрев трябваше да се намесва за пореден път, след като спаси далечен удар на Анте Ерцег. Стражът обаче изпусна коженото кълбо и то излезе в коренр.

32′

ХАЙДУК ПРОДЪЛЖАВА С ПРОПУСКИТЕ! Късметът стабилно продължи да бъде на страната на Левски и в 32-ата минута. Франсис Нар сътвори свещена глупост в 32-ата, след като изгуби топката пред полето на съперника и даде шанс за бърза контраатака на гостите. Анте Ерцег се озова на голова позиция, но ударът му не притежаваше необходимата точност.

Снимка 304852

28′

РАДОШЕВИЧ!! След поредна грешка на Милош Цветкович, гостите от Хайдук получиха възможността да обстрелват вратата на Левски от малък ъгъл. Изстрелът от фаул на Йосип Радошевич се оказа много опасен, но и избит с вещина от Божидар Митрев.

27′

Милош Цветкович изпусна Анте Ерцег и беше принуден да го спре непозволено. Първи жълт картон в мача.

26′

ОПАСНОСТИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ! Милош Цветкович продължаваше да бъде най-голямата пробойна в отбраната на домакините. Негово закъснение позволи на Марко Футаш да остане непокрит на втора греда и да отправи може би голов изстрел. Хубавото в ситуацията беше, че сърбинът се реваншира за наивността си и след самоотвержен шпагат изби коженото кълбо в ъглов удар.

25′

ХАМЗА БАРИ! Късметът за втори път покри Левски в 25-ата минута. Отбита топка от корнер отново достигна до краката на Хамза Бари, който пак с мощен шут опита да порази вратата на Митрев. Топката рикошира в Цветкович и като по чудо не влетя в "синята" мрежа.

Снимка 304844

19′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ!! Отборът на Николай Митов реално създаде първото си голово положение в 19-ата минута. Роман Прохазка центрира "по британски" от пряк свободен удар, като топката премина през купа от играчи. Най-близо до нейното засичане в мрежата на Хайдук беше Яблонски, но вместо топката, чехът помете стража на хърватите. Впоследствие се видя, че главният съдия е вдигнал и засада.

15′

ХАМЗА! Притеснените домакини бяха на път да сътворят голяма беля след точно четвърт час футбол. Фран Тудор пусна пас в перспектива за Влашич, който опита елегантно да продължи към дузпата за Ерцег. Нападателят изпревари Цветкович, но бидейки с гръб към вратата предпочете да върне към Хамза Бари. Гамбиецът отправи много тежък изстрел, който обаче срещна тялото на "син" защитник.

12′

ГОМЕС! Още в следващата атака Левски също сътвори нещо интересно. Иван Горанов осъществи поредно точно центриране, което намери непокрития Жорди Гомес. Ударът му с глава обаче не затрудни по никакъв начин Данте Стипица.

10′

ШАНС ЗА ХАЙДУК! Гостите от Хърватия демонстрираха, че ще наказват всеки един миг, в който отбраната на Левски демонстрира колебание. Анте Ерцег се оказа недостижим по крилото, справяйки се с Прохазка и Цветкович. В крайна сметка подаването му към Футаш бе пресечено от Давид Яблонски.

6′

МАПУКУ! "Сините" загатнаха за амбициите си в този двубой още в 6-ата минута, след като Жуниор Мапуку проби по крилото и отправи прострелен пас, който беше с краен адресат - Васил Панайотов. Пред халфа на Левски обаче добре бе позициониран Зоран Нижич, изчистил за всеки случай в ъглов удар.

Снимка 304848

5′

ПРИТЕСНЕНО НАЧАЛО! С оглед огромния залог на срещата, селекцията на Николай Митов стартира притеснено. Левскарите осъществиха няколко грешни подавания в центъра на терена, които за радост на столичани не доведоха до някакви по-сериозни положения пред тяхната врата.

4′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши реваншът между Левски и Хайдук (Сплит)?

Виж резултати

Паметна "синя" вечер! Изразителна победа, която ще класира Левски за следващия кръг на Лига Европа! 29.1%

Разочарование! Равенство или поражение, което ще пореже "сините" европейски амбиции. 45.0%

Двубоят ще влезе в продължения, а там вече не се знае нищо! 10.4%

Не ме интересува. По-важен е мачът Ботев - Бейтар. 15.5%

3′

ЯБЛОНСКИ ТИТУЛЯР, ВУТОВ ИЗВЪН ГРУПАТА! Изненадата в състава на Левски е включването на Давид Яблонски, който преодоля своите проблеми в глезена и излиза като титуляр срещу Хайдук. Не толкова добри бяха новините за Антонио Вутов, който дори остана извън групата за битката срещу хърватите. На негово място в групата на вековниците попадна Симон Сандберг.

Снимка 304849

3′

НЕВОЛИТЕ ЗА ХАЙДУК В СОФИЯ ПРОДЪЛЖИХА И ДНЕС!

Още проблеми за Хайдук в България

Хайдук падна в плен на софийското задръстване

Нов проблем за хърватите на българска земя

2′

Феновете на Левски спазват своето обещание и подкрепят горещо своите любимци. Песните на "синята" публика се чуват добре и на самия терен, тъй че футболистите на Ники Митов ще получат така нужната мотивация за елиминирането на съперника.

Хиляди левскари пред Сектор "А", сериозен полицейски контрол на "Герена"
Обновена

Феновете изпълниха своето обещание

1′

23. Симон Сандберг 29. Един Шехич

Отборите на Левски и Хайдук (Сплит) се изправят един срещу друг в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. След първата битка в Дугополие, хърватският гранд има минимално предимство от един гол.

Изоставането обаче не е фатално и "синя" България вярва, че днес момчетата на Николай Митов ще успеят да сътворят един малък подвиг. Големият проблем е, че "12-ият играч" - публиката няма да може да заеме обичайното си място на стадион "Георги Аспарухов".

Николай Митов: Формата на Хайдук въобще не ме интересува!

Митов: Формата на Хайдук въобще не ме интересува!

"Левски никога не може да бъде в ролята на аутсайдер!"

Поради поредното наказание на тима, привърженици ще има около, но не и в спортното съоръжение. За тази цел ръководството на Левски постави огромна видеостена пред Сектор "А", на която хиляди ще могат да подкрепят от непосредствена близост своите любимци. Всъщност най-запалените левскари вече дадоха своя принос за успешния развой на сблъсъка. Вчера те подкрепиха представителния тим с бурни песни по време на последната му тренировка преди мача от Лига Европа. Часове по-късно, "Сектор Б" събуди в 4 сутринта звездите на Хайдук, след като ги стресира с мощна заря под прозорците на хотел "Хилтън". УЕФА обаче следи зорко всяко един действие на ултрасите, тъй като стана ясно, че при нова тяхна издънка, Левски ще изхвърчи за 2 години от европейските клубни турнири.

Феновете на Левски тормозиха играчите на Хайдук посред нощ (ВИДЕО)

Заря и фойерверки не оставиха футболистите да спят

В чисто футболен аспект, Николай Митов ще трябва да реши няколко интересни казуса за своите стартови 11. Под въпрос до последния възможен момент ще са Давид Яблонски и Антонио Вутов. И докато вторият все има някакви реални алтернативи, то евентуална липса на чеха със сигурност ще отслаби значително "синята" селекция. Ако не попадне сред титулярите, Давид ще бъде заменен от Георги Ангелов, който по презумпция е опорен халф, но има и мачове в сърцето на отбраната. Кандидати за мястото на Вутов пък са Бабатунде Адениджи и Франсис Нар. Испанската "перла" в селекцията на клуба - Жорди Гомес пък ще действа зад Жуниор Мапуку в очакване да бъде основната движеща сила към крайния успех.

Давид Яблонски: Важен съм не аз, а отборът!

"Излизаме за победа срещу Хайдук"

Съперниците от Хайдук продължиха да демонстрира високо самочувствие и на българска земя. Един от най-устатите отново беше нападателят Анте Ерцег, който е убеден, че "господарите от морето" ще триумфират и тази вечер на "Герена". Старши-треньорът Жоан Карийо няма проблеми с контузени или наказани състезатели, като най-вероятно ще заложи на същия състав от първата среща. Хайдук започна позитивно и първенството на Хърватия, след като на старта победи с 3:1 НК Локомотива (Загреб).

Жоан Карийо: Никакви проблеми няма да имаме срещу Левски!

"Ние сме фаворити"

Главен съдия на срещата е турчинът Али Палабъйък , с помощници Чем Стман и Серкан Чимен. Четвърти рефер е Баръш Шимшек.